Aktualności
I LO ma nowy sprzęt komputerowy
2020-06-04

W ramach „Projektu Modernizacji Pracowni Informatycznej” sfinansowanego przez Urząd Miasta Biała Podlaska w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej został zakupiony nowoczesny sprzęt do sali informatycznej. „Z poprzedniego wyposażenia pracowni korzystano już od wielu lat i wymagało ono zmiany, by umożliwić rozwój i kształcenie na poziomie odpowiadającym wymogom współczesnej techniki. Dzięki modernizacji sali, uczniowie zyskali możliwość nauki języków programowania, tworzenia własnych aplikacji i baz danych. Nabyte umiejętności mają szansę zaowocować w przyszłości sprostaniu wymaganiom na rynku pracy”- mówi prezydent Michał Litwiniuk.
„Nowe oprogramowanie zapewnia również odpowiednie bezpieczeństwo podczas korzystania z komputerów. Modernizacja pracowni to duże ułatwienie w pracy nauczyciela, a więc więcej czasu na efektywniejsze przekazywanie wiedzy”- podkreśla wicedyrektor I LO Monika Michakczuk.

Takie inwestycje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i stają się zachętą do podjęcia nauki w I LO, bo stwarzają dla nich dobre warunki do rozwoju własnych zainteresowań.
Autorką programu wykorzystania nowych rozwiązań jest magister Katarzyna Arasymowicz.

Pozostałe artykuły

Wybierz, gdzie zlokalizujemy nowy biletomat
2021-01-12

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do oddania swojego głosu w ankiecie dotyczącej lokalizacji nowego biletomatu.

Podsumowanie Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
2021-01-07

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk spotkał się z panem Krzysztofem Korwin-Piotrowskim, dyrektorem artystycznym  Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Zbigniewem Kapelą, dyrektorem...

Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej
2021-01-07

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła...

Świąteczny przepiśnik - „Apetyt na święta”
2020-12-22

„Apetyt na święta”, czyli świąteczna inicjatywa prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Bialskiego Centrum Kultury.

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Białej Podlaskiej
2020-12-21

Przedstawiciele naszego bialskiego hufca – komendantka Marta Pomorska, jej zastępca Krzysztof Kowaluk oraz Lenka, przedstawicielka zuchów, przekazali prezydentowi miasta Michałowi...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.