Aktualności
Wznowienie działalności miejskich przedszkoli i Zespołu Żłobków
2020-05-15

Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o wznowieniu od 18 maja 2020 r. działalności przez bialskie przedszkola oraz Zespół Żłobków Miejskich. 

W okresie pandemii jest to decyzja trudna, którą przez władze państwowe został obciążony samorząd. Decyzja rządu o możliwości otwarcia placówek nie była z samorządem konsultowana, a to on odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i pracowników.

Z analizy przeprowadzonej przez dyrektorów wynika, że 20% rodziców będzie chciało skorzystać z częściowego uruchomienia placówek.

W pierwszej kolejności z opieki w przedszkolach powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W ciągu ostatnich dni pracownicy urzędu miasta oraz dyrektorzy placówek podjęli wszelkie potrzebne działania, aby przygotować jednostki do częściowego otwarcia. Wdrażane są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Pracownicy dostosowali pomieszczenia i wyposażenie do warunków częściowego otwarcia. Dokonano zakupów środków ochrony osobistej m. in. rękawiczek i fartuchów, tak aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Placówki dysponują niezbędną ilością środków dezynfekujących.

Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował prezydenta, że po spełnieniu wytycznych i procedur wewnętrznych, nie widzi przeszkód do otwarcia przedszkoli i żłobków w naszym mieście. Dyrektorzy przygotowali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały przesłane do analizy i oceny przez służby sanitarne.

W tym tygodniu wszystkie placówki otrzymają tę ocenę procedur wewnętrznych i dostosują się do wszystkich ewentualnych uwag.
Prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z dyrektorami placówek podejmują wszelkie działania, aby częściowo uruchomione placówki stały się miejscem bezpiecznym dla najmłodszych.

Pozostałe artykuły

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami o dostępności Urzędu Miasta w czasie epidemii
2020-05-26

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o dostępności Urzędu Miasta dla osób z niepełnosprawnościami w czasie epidemii oraz przypominamy o możliwości kontaktu z Przedstawicielem Prezydenta...

Pomagamy naszemu szpitalowi - Miasto kupiło trzy respiratory kliniczne
2020-05-26

Już wkrótce do bialskiego szpitala trafią respiratory kliniczne dla wsparcia leczenia osób zarażonych koronawirusem. Udało się je zakupić mimo trudnej sytuacji na rynku medycznym, by wesprzeć pacjentów i personel medyczny.

Usuń azbest - zachęcamy do udziału w projekcie
2020-05-26

Od 25 maja do 3 lipca trwa IV nabór zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

O książce Agnieszki Panasiuk - kobiety potrafią wszystko!
2020-05-25

14 maja 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z bialczanką Agnieszką Panasiuk, autorką książki pt. „Podróże serc”. Książka została wydana przez Wydawnictwo Szara Godzina z...

Laptopy za prawie 120 tys. zł pomogą w zdalnej nauce uczniom bialskich szkół
2020-05-22

Bialskie szkoły otrzymają laptopy zakupione przez  Miasto Biała Podlaska w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. To sprzęt o wartości 119 556 zł. Prezydent Michał Litwiniuk przekazał  pierwsze komputery Zespołowi Szkół Specjalnych i IV LO im. Stanisława Staszica.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020