Aktualności
Wsparcie przedsiębiorców w kryzysie związanym z koronawirusem
2020-03-24

Prezydent Michał Litwiniuk przedstawił pierwsze dostępne w aktualnym stanie prawnym propozycje wsparcia bialskich przedsiębiorców w  nowej, trudnej sytuacji spowodowanej epidemią. Prezydent  liczy na podjęcie przez rząd działań polegających na efektywnym wsparciu przedsiębiorców oraz samorządów środkami budżetu  państwa  pozwalającymi zorganizować skuteczną systemową pomoc.

Prezydent  zadeklarował pomoc  prowadzącym działalność gospodarczą podmiotom, których kondycja finansowa uległa istotnemu pogorszeniu. Jest to wsparcie, na jakie pozwalają samorządowi miejskiemu aktualnie obowiązujące przepisy: 

1.Możliwość uzyskania odroczenia terminu płatności czynszu przed przedsiębiorców   wynajmujący ch  lokale  w zasobach  ZGL  Sp. z o.o.,

2.Możliwość złożenia wniosku o zastosowanie ulg w zapłacie podatku od nieruchomości w oparciu o przepisy ustawy Ordynacja podatkowa, np. wniosku o odroczenie terminu płatności  lub rozłożenie podatku na raty. 

Przy rozpatrywaniu tych wniosków podstawowym kryterium będzie istotne zmniejszenie przychodów przedsiębiorcy w okresie rozprzestrzeniania się  koronawirusa.

W dalszej perspektywie, w zależności od  wprowadzenia nowych antykryzysowych regulacji prawnych  przez ustawodawcę, prezydent będzie rozważał  kolejne  działania  pomocowe. 

Gotowe propozycje  rozwiązań  dla rządu RP  w tym zakresie zostały  przygotowane  przez  związki samorządów polskich.

Pozostałe artykuły

Powszechny Spis Rolny 2020
2020-11-19

Komunikat Urzędu Statystycznego w Lublinie

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
2020-11-19

W roku 2020 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 19 listopada 

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
2020-11-18

18 listopada obchodzony jest "Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach".

Zuzia z sukcesem w Łomży!
2020-11-17

Do grona dzieci odnoszących sukcesy w ogólnopolskich konkursach plastycznych dołączyła Zuzanna Rudzka.

Przebudowa ul. Dalekiej
2020-11-17

Trwa przebudowa ul. Dalekiej w Białej Podlaskiej i w związku z prowadzonymi pracami  od 17.11.2020  r. do 28.11.2020 r. nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Będzie ona polegała na...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.