Aktualności
Biała Podlaska w walce z koronawirusem
2020-03-16

W związku z epdemią koronawirusa nieprzerwanie działa bialskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które tworzy kierownictwo Urzędu Miasta, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Bez istotnych przeszkód realizowane są w Białej Podlaskiej wytyczne ministra zdrowia, Głównego Ispektora Sanitarnego i prezydenta miasta. 

Na podstawie decyzji prezydenta Michała Litwiniuka  Straż Miejska i Policja weryfikują, czy pozamykane są lokale gastronomiczne (zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia mogą świadczyć usługi na wynos), targowiska, galerie handlowe (z wyjątkiem znajdujących się w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni)

 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest zamknięty dla odwiedzających i świadczeniobiorców. Posiada jeden z 8 oddziałów zakaźnych w województwie. W Białej Podlaskiej  zabezpieczone są wymagane przez wojewodę miejsca kwarantanny zbiorowej. Posiadają one opinie Sanepidu i Policji.

 Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego powstała drużyna sanitarna wykonująca na zleceniu sanepidu badania osób znajdujących się w kwarantannie.

Miasto Biała Podlaska zabezpieczyło potrzeby transportu osób poddawanych zbiorowej kwarantannie stawiając w gotowości tabor miejskiej spółki MZK.

Sanepid uruchomił dodatkowy telefon alarmowy do kontaktu w sytuacjach nagłych i kryzysowych - 505 187 728, 513 096 756, w ciągu dnia bieżące informacje udzielane są pod nr 83 344 41 60, 83 344 41 61, 83 344 41 62

Zamknięte są żłobki, przedszkola i szkoły oraz instytucje kultury, prowadzą pracę on-line i telefonicznie. Na początku tygodnia z inicjatywy prezydenta uruchomione zostaną programy online stworzone przez instytucje miejskie mające na celu promowanie działań edukacyjnych w domach. 

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników,  Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, MOPS od 16 marca obsługują interesantów tylko drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej, w przypadku konieczności złożenia/odbioru dokumentów w wersji papierowej jest to możliwe tylko przy wejściu do instytucji po wcześniejszym umówieniu przez telefon lub e-mail. W podobnie ograniczonym trybie pracują siedziby miejskich spółek WOD-KAN, PEC, ZGL, MZK i "Zieleń". 

W budżecie miasta zarządzeniem prezydenta Michała Litwiniuka przeniesiono 400 000 zł z rezerwy na zarządzanie kryzysowe celem zabezpieczenia koniecznych wydatków na walkę z zagrożeniem koronawirusem.

Miasto Biała Podlaska, przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu i upowszechnia własną inicjatywę #bialawdomu, do której przyłącza się coraz więcej mieszkańców miasta. 

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.