Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
W związku z epdemią koronawirusa nieprzerwanie działa bialskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które tworzy kierownictwo Urzędu Miasta, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Bez istotnych przeszkód realizowane są w Białej Podlaskiej wytyczne ministra zdrowia, Głównego Ispektora Sanitarnego i prezydenta miasta.
Na podstawie decyzji prezydenta Michała Litwiniuka Straż Miejska i Policja weryfikują, czy pozamykane są lokale gastronomiczne (zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia mogą świadczyć usługi na wynos), targowiska, galerie handlowe (z wyjątkiem znajdujących się w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii i pralni)
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny jest zamknięty dla odwiedzających i świadczeniobiorców. Posiada jeden z 8 oddziałów zakaźnych w województwie. W Białej Podlaskiej zabezpieczone są wymagane przez wojewodę miejsca kwarantanny zbiorowej. Posiadają one opinie Sanepidu i Policji.
Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego powstała drużyna sanitarna wykonująca na zleceniu sanepidu badania osób znajdujących się w kwarantannie.
Miasto Biała Podlaska zabezpieczyło potrzeby transportu osób poddawanych zbiorowej kwarantannie stawiając w gotowości tabor miejskiej spółki MZK.
Sanepid uruchomił dodatkowy telefon alarmowy do kontaktu w sytuacjach nagłych i kryzysowych - 505 187 728, 513 096 756, w ciągu dnia bieżące informacje udzielane są pod nr 83 344 41 60, 83 344 41 61, 83 344 41 62
Zamknięte są żłobki, przedszkola i szkoły oraz instytucje kultury, prowadzą pracę on-line i telefonicznie. Na początku tygodnia z inicjatywy prezydenta uruchomione zostaną programy online stworzone przez instytucje miejskie mające na celu promowanie działań edukacyjnych w domach.
W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników, Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, MOPS od 16 marca obsługują interesantów tylko drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej, w przypadku konieczności złożenia/odbioru dokumentów w wersji papierowej jest to możliwe tylko przy wejściu do instytucji po wcześniejszym umówieniu przez telefon lub e-mail. W podobnie ograniczonym trybie pracują siedziby miejskich spółek WOD-KAN, PEC, ZGL, MZK i "Zieleń".
W budżecie miasta zarządzeniem prezydenta Michała Litwiniuka przeniesiono 400 000 zł z rezerwy na zarządzanie kryzysowe celem zabezpieczenia koniecznych wydatków na walkę z zagrożeniem koronawirusem.
Miasto Biała Podlaska, przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #zostanwdomu i upowszechnia własną inicjatywę #bialawdomu, do której przyłącza się coraz więcej mieszkańców miasta.
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy....





