Aktualności
Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości 13 675 674,00 zł.

Zrealizuje ją Konsorcjum firm w składzie:

Lider Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej przy ul. Metalowej 10, 21-500 Biała Podlaska,

Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o. o. z siedzibą w Białej Podlaskiej przy ul. Brzeskiej 156, 21-500 Biała Podlaska.

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót drogowych mających na celu przebudowę ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65a.

 

Na przedmiot umowy składa się następujący zakres rzeczowy robót:

Przebudowa 1031,29 m ulicy Warszawskiej:

  1. droga powiatowa klasy Z,
  2. droga o dwóch pasach ruchu po 3,5 m szerokości,
  3. dwukierunkowa ścieżka rowerowa poza jezdnią od strony prawej o szerokości 2 m,
  4. chodnik od strony lewej i prawej o szerokości 2 m odsunięty od jezdni,
  5. ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m,
  6. przejścia dla pieszych wyposażone w wyspy dzielące,
  7. dwa przystanki komunikacyjne wyposażone w perony,
  8. zjazdy po stronie lewej i prawej,
  9. przebudowa 4 skrzyżowań z drogami gminnymi.

Budowa kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.

Budowa oświetlenia ulicznego.

Przebudowa kolidującej sieci uzbrojenia terenu.

Termin realizacji: do dnia 18.08.2020 r.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.