Aktualności
E-legitymacja - ułatwienie dla uczniów bialskich szkół
2019-10-16

Uczniowie klas pierwszych bialskich szkół ponadpodstawowych już korzystają z legitymacji elektronicznych. Miasto przeznaczyło na ich zakup ponad 36 tys. zł. Cyfrowe innowacje mają stanowić ułatwienie - do legitymacji można wgrać aplikację Karty Miejskiej, Biblioteki Miejskiej i innych. Szkoła może wprowadzić czytniki w swojej stołówce, bibliotece.

Wprowadzenie legitymacji usprawni funkcjonowanie uczniów w środowisku szkolnym i miejskim. Zastąpi papierową legitymację która się niszczy, zużywa. Szkoły dokonują zakupu legitymacji w Wytwórni Papierów Wartościowych. Nadruki są wykonywane w szkołach.

Na chwilę obecną e-legitymacje wprowadzane są w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Wprowadzenie e- legitymacji jest opcjonalne, czyli uczniowie mogą wybrać, z jakiej legitymacji chcą korzystać.

E-legitymacja to plastikowa karta, która zawiera układ elektroniczny z interfejsem bezstykowym, tj. posiadająca opcję zbliżeniową. Karta ma format dowodu osobistego, a pieczątki szkoły zastępuje hologram. Ministerstwo Edukacji Narodowej dopuściło ww. formę jako dokument. Jednocześnie należy zauważyć, że zgodnie z przepisami „Na e-legitymacji szkolnej mogą być kodowane usługi związane ze statutową działalnością szkoły oraz przejazdami środkami publicznego transportu.” Daje to możliwość wykorzystania jej np. w systemach kontroli dostępu na teren szkoły, jako karta biblioteczna,

Elektroniczna legitymacja szkolna, może być też wykorzystana w systemie wydawania obiadów w stołówce szkolnej, e-legitymacja może więc zastąpić papierowe karnety  i inne tradycyjne metody weryfikacji.

E-legitymacja to zmniejszenie liczby dokumentów, jakie uczeń powinien posiać przy sobie, co jest bardzo dużym ułatwieniem i wygodą. 

Pozostałe artykuły

Jeszcze tylko 4 dni na złożenie projektu w Budżecie Obywatelskim
2020-07-13

BUDŻET OBYWATELSKI to 1 800 000 zł bez podziału na obszary.

Utrudnienia na ul. Akademickiej
2020-07-10

W związku z realizacją zadania: "wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych w ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do...

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020