Aktualności
Renata Sobczak laureatką Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej
2019-10-08

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Biała Podlaska z 2 kwietnia 2019 r. w sprawie przyznania oraz wysokości nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2019 Bialską Nagrodę Kultury im. Anny Sanguszków Radziwiłłowej II stopnia otrzymała Renata Sobczak. Podczas wspaniałego koncertu "Wiedeń moich marzeń" prezydent Michał Litwiniuk wręczył statuetkę zasłużonej animatorce kultury.

Renata Sobczak to pasjonatka, opiekun artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, osoba pełna pozytywnej energii, potrafiąca skupiać wokół siebie młodych, zdolnych miłośników rysowania i malowania. Od 26 lat prowadzi Koło Plastyczne „Kreska”. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Renaty Sobczak „kreskowicze” z ogromną chęcią i radością uczestniczą w zajęciach, na których pani Renata nie tyko uczy ich różnorodnych technik plastycznych, ale także wiary w siebie oraz we własne możliwości.

W ubiegłym roku odbył się jubileusz 25-lecia koła, który był okazją do wspomnień, wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań. Przez 25 lat istnienia koła edukację plastyczną pobierało tu ponad 450 dzieci i młodzieży.

 

Pozostałe artykuły

Pomoc finansowa na inwestycje dotyczące zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych
2019-10-17

Możliwe jest otrzymanie wsparcia finansowego na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność, do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Nowa uchwała wsparciem dla przedsiębiorców
2019-10-17

Uchwała w  sprawie  zwolnienia  od  podatku  od  nieruchomości  stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną jest wyrazem przyjętej przez prezydenta Michała Litwiniuka polityki wspierania przedsiębiorców inwestujących i tworzących nowe miejsca pracy na terenie Białej Podlaskiej.

Miejski Dzień Edukacji Narodowej
2019-10-17

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej prezydent Michał Litwiniuk wręczył nagrody nauczycielom wyróżnionym za pracę dydaktyczną i pedagogiczną. Prezydent podkreślił ich wkład w kształtowanie kolejnych pokoleń i znaczenie tego zawodu dla społeczeństwa.

Bialscy laureaci odznaczeń PTSR - SyMfonia serc 2019
2019-10-16

6 października br. w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala zakończenia kampanii informacyjnej "SyMfonia Serc". Tradycją tej uroczystości jest wręczenie...

E-legitymacja - ułatwienie dla uczniów bialskich szkół
2019-10-16

Uczniowie klas pierwszych bialskich szkół ponadpodstawowych już korzystają z legitymacji elektronicznych. Miasto przeznaczyło na ich zakup ponad 36 tys. zł. Cyfrowe innowacje mają stanowić ułatwienie - do legitymacji można wgrać aplikację Karty Miejskiej, Biblioteki Miejskiej i innych. Szkoła może wprowadzić czytniki w swojej stołówce, bibliotece.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.