Aktualności
Renata Sobczak laureatką Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej
2019-10-08

Na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Biała Podlaska z 2 kwietnia 2019 r. w sprawie przyznania oraz wysokości nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2019 Bialską Nagrodę Kultury im. Anny Sanguszków Radziwiłłowej II stopnia otrzymała Renata Sobczak. Podczas wspaniałego koncertu "Wiedeń moich marzeń" prezydent Michał Litwiniuk wręczył statuetkę zasłużonej animatorce kultury.

Renata Sobczak to pasjonatka, opiekun artystyczny Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, osoba pełna pozytywnej energii, potrafiąca skupiać wokół siebie młodych, zdolnych miłośników rysowania i malowania. Od 26 lat prowadzi Koło Plastyczne „Kreska”. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu Renaty Sobczak „kreskowicze” z ogromną chęcią i radością uczestniczą w zajęciach, na których pani Renata nie tyko uczy ich różnorodnych technik plastycznych, ale także wiary w siebie oraz we własne możliwości.

W ubiegłym roku odbył się jubileusz 25-lecia koła, który był okazją do wspomnień, wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań. Przez 25 lat istnienia koła edukację plastyczną pobierało tu ponad 450 dzieci i młodzieży.

 

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.