Aktualności
Uroczysta sesja Rady Miasta w dniu imienin św. Michała Archanioła
2019-10-07

W dniu imienin Patrona Miasta św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której prezydent Michał Litwiniuk i przewodniczący Rady Bogusław Broniewicz wręczyli tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska Annie Chwałek, prezes i założycielce stowarzyszenia Wspólny Świat.

Święto miasta rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył Honorowy Obywatel Białej Podlaskiej Jego Ekscelencja ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Następnie w uroczystej sesji wzięli udział goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, szkół, przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

W laudacji Anny Chwałek zapisano:

„Jeszcze kilka lat temu jej odważne projekty znajdowały się jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj oglądamy na własne oczy realizację jej najważniejszego zamierzenia: Centrum Pomocy Osobom z autyzmem. Jest to namacalny dowód na siłę charakteru i konsekwencję, z jaką wykazywała się przez wiele lat, próbując uświadamiać społeczeństwo o jednym z najważniejszych problemów współczesności.

Anna Chwałek i jej stowarzyszenie są m.in. laureatami tytułu Lodołamacza - Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie a także wyróżnienia Fundacji Zacny Uczynek. Posiadaczką nagrody Silni Dobrocią oraz nagrody Ludomira Benedyktowicza.

Pani Anna  nie od dzisiaj znana jest ze swojej wewnętrznej siły i kobiecej determinacji. Swoją postawą zasłużyła na znacznie więcej niż tytuł „Zasłużonej dla miasta” .

Jednak niech to wyróżnienie będzie skromnym i cennym podziękowaniem za działalność a także wyrazem wielkiej dumy, którą noszą w sercach mieszkańcy naszego miasta.”

Spotkanie uświetnił występ kwintetu z Zespołu Szkół Muzycznych  I  i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. 

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.