Aktualności
Uroczysta sesja Rady Miasta w dniu imienin św. Michała Archanioła
2019-10-07

W dniu imienin Patrona Miasta św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której prezydent Michał Litwiniuk i przewodniczący Rady Bogusław Broniewicz wręczyli tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska Annie Chwałek, prezes i założycielce stowarzyszenia Wspólny Świat.

Święto miasta rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył Honorowy Obywatel Białej Podlaskiej Jego Ekscelencja ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Następnie w uroczystej sesji wzięli udział goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, szkół, przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

W laudacji Anny Chwałek zapisano:

„Jeszcze kilka lat temu jej odważne projekty znajdowały się jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj oglądamy na własne oczy realizację jej najważniejszego zamierzenia: Centrum Pomocy Osobom z autyzmem. Jest to namacalny dowód na siłę charakteru i konsekwencję, z jaką wykazywała się przez wiele lat, próbując uświadamiać społeczeństwo o jednym z najważniejszych problemów współczesności.

Anna Chwałek i jej stowarzyszenie są m.in. laureatami tytułu Lodołamacza - Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie a także wyróżnienia Fundacji Zacny Uczynek. Posiadaczką nagrody Silni Dobrocią oraz nagrody Ludomira Benedyktowicza.

Pani Anna  nie od dzisiaj znana jest ze swojej wewnętrznej siły i kobiecej determinacji. Swoją postawą zasłużyła na znacznie więcej niż tytuł „Zasłużonej dla miasta” .

Jednak niech to wyróżnienie będzie skromnym i cennym podziękowaniem za działalność a także wyrazem wielkiej dumy, którą noszą w sercach mieszkańcy naszego miasta.”

Spotkanie uświetnił występ kwintetu z Zespołu Szkół Muzycznych  I  i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. 

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.