Aktualności
Uroczysta sesja Rady Miasta w dniu imienin św. Michała Archanioła
2019-10-07

W dniu imienin Patrona Miasta św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której prezydent Michał Litwiniuk i przewodniczący Rady Bogusław Broniewicz wręczyli tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska Annie Chwałek, prezes i założycielce stowarzyszenia Wspólny Świat.

Święto miasta rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył Honorowy Obywatel Białej Podlaskiej Jego Ekscelencja ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Następnie w uroczystej sesji wzięli udział goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, szkół, przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

W laudacji Anny Chwałek zapisano:

„Jeszcze kilka lat temu jej odważne projekty znajdowały się jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj oglądamy na własne oczy realizację jej najważniejszego zamierzenia: Centrum Pomocy Osobom z autyzmem. Jest to namacalny dowód na siłę charakteru i konsekwencję, z jaką wykazywała się przez wiele lat, próbując uświadamiać społeczeństwo o jednym z najważniejszych problemów współczesności.

Anna Chwałek i jej stowarzyszenie są m.in. laureatami tytułu Lodołamacza - Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie a także wyróżnienia Fundacji Zacny Uczynek. Posiadaczką nagrody Silni Dobrocią oraz nagrody Ludomira Benedyktowicza.

Pani Anna  nie od dzisiaj znana jest ze swojej wewnętrznej siły i kobiecej determinacji. Swoją postawą zasłużyła na znacznie więcej niż tytuł „Zasłużonej dla miasta” .

Jednak niech to wyróżnienie będzie skromnym i cennym podziękowaniem za działalność a także wyrazem wielkiej dumy, którą noszą w sercach mieszkańcy naszego miasta.”

Spotkanie uświetnił występ kwintetu z Zespołu Szkół Muzycznych  I  i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. 

Pozostałe artykuły

Pomoc finansowa na inwestycje dotyczące zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych
2019-10-17

Możliwe jest otrzymanie wsparcia finansowego na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność, do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Nowa uchwała wsparciem dla przedsiębiorców
2019-10-17

Uchwała w  sprawie  zwolnienia  od  podatku  od  nieruchomości  stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną jest wyrazem przyjętej przez prezydenta Michała Litwiniuka polityki wspierania przedsiębiorców inwestujących i tworzących nowe miejsca pracy na terenie Białej Podlaskiej.

Miejski Dzień Edukacji Narodowej
2019-10-17

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej prezydent Michał Litwiniuk wręczył nagrody nauczycielom wyróżnionym za pracę dydaktyczną i pedagogiczną. Prezydent podkreślił ich wkład w kształtowanie kolejnych pokoleń i znaczenie tego zawodu dla społeczeństwa.

Bialscy laureaci odznaczeń PTSR - SyMfonia serc 2019
2019-10-16

6 października br. w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala zakończenia kampanii informacyjnej "SyMfonia Serc". Tradycją tej uroczystości jest wręczenie...

E-legitymacja - ułatwienie dla uczniów bialskich szkół
2019-10-16

Uczniowie klas pierwszych bialskich szkół ponadpodstawowych już korzystają z legitymacji elektronicznych. Miasto przeznaczyło na ich zakup ponad 36 tys. zł. Cyfrowe innowacje mają stanowić ułatwienie - do legitymacji można wgrać aplikację Karty Miejskiej, Biblioteki Miejskiej i innych. Szkoła może wprowadzić czytniki w swojej stołówce, bibliotece.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.