Aktualności
Uroczysta sesja Rady Miasta w dniu imienin św. Michała Archanioła
2019-10-07

W dniu imienin Patrona Miasta św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której prezydent Michał Litwiniuk i przewodniczący Rady Bogusław Broniewicz wręczyli tytuł Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska Annie Chwałek, prezes i założycielce stowarzyszenia Wspólny Świat.

Święto miasta rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył Honorowy Obywatel Białej Podlaskiej Jego Ekscelencja ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz. Następnie w uroczystej sesji wzięli udział goście - przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, szkół, przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta.

W laudacji Anny Chwałek zapisano:

„Jeszcze kilka lat temu jej odważne projekty znajdowały się jedynie w sferze marzeń. Dzisiaj oglądamy na własne oczy realizację jej najważniejszego zamierzenia: Centrum Pomocy Osobom z autyzmem. Jest to namacalny dowód na siłę charakteru i konsekwencję, z jaką wykazywała się przez wiele lat, próbując uświadamiać społeczeństwo o jednym z najważniejszych problemów współczesności.

Anna Chwałek i jej stowarzyszenie są m.in. laureatami tytułu Lodołamacza - Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie a także wyróżnienia Fundacji Zacny Uczynek. Posiadaczką nagrody Silni Dobrocią oraz nagrody Ludomira Benedyktowicza.

Pani Anna  nie od dzisiaj znana jest ze swojej wewnętrznej siły i kobiecej determinacji. Swoją postawą zasłużyła na znacznie więcej niż tytuł „Zasłużonej dla miasta” .

Jednak niech to wyróżnienie będzie skromnym i cennym podziękowaniem za działalność a także wyrazem wielkiej dumy, którą noszą w sercach mieszkańcy naszego miasta.”

Spotkanie uświetnił występ kwintetu z Zespołu Szkół Muzycznych  I  i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. 

Pozostałe artykuły

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020