Aktualności
100 wystawców na Jarmarku Michałowym!
2019-10-07

Jarmark Michałowy to tradycyjne spotkanie rękodzielników, rzemieślników i artystów na pl. Wolności, organizowane podczas Dni Patrona Białej Podlaskiej św. Michała Archanioła. W tym roku na jarmark przybyło 100 wystawców - to rekordowa liczba. Dla bialskich Michałów obchodzących swoje święto 29 września przygotowano imieninowy tort, którym częstował przybyłych prezydent Michał Litwiniuk.

Jarmark Michałowy jest dwudniowym świętem Białej. To okazja do spotkania artystów z różnych dziedzin, obejrzenia wspaniałych efektów ich pracy. Towarzyszą im występy muzyczne kapel i zespołów. W tym roku gościliśmy zespoły: Maki, Chłopcy z Wrzosa (kier. Andrzej Charytoniuk), Barwinek, Chodźta do nos (kier. Andrzej Stępka), Zorza (kier. Agnieszka Borodijuk), kapela podwórkowa Klawa Ferajna (kier. Mariusz Polak), kapela ludowa Podlasiacy (kier. Andrzej Karaś), kapela ludowa Caravana (kier. Andrzej Leśniewski), zespół Jawor z Baranowicz, Oliwia Spychel.

Bialscy Seniorzy zaprosili mieszkańców na koncert słowno- muzyczny pt. „M jak Moniuszko” (reż. Anna Tonkiel, Mirosław Radecki) przy udziale uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej. Zaproszonym przez nich gościem specjalnym był prof. dr hab. Krzysztof Bielecki -  ekspert programu Elżbiety Jaworowicz, który wykonał arie St. Moniuszki z opery „Straszny Dwór” i "Hrabina”.

Jerzy Czapla, prezes Centrum Szkolenia Barmanów, dał mistrzowski pokaz przygotowania softdrinków oczyszczających  z toksyn, które uczestnicy Jarmarku Michałowego degustowali w sobotnie popołudnie.

Przygotowano także plastyczne działania animacyjne „Smoczygród”, „Z myślą o Białej Podlaskiej” (wystawa prac Akademii Sztuk Plastycznych „Magia Koloru”) oraz „Muzealne spotkania z tradycją ludową”, czyli gry i zabawy edukacyjne łączące pokolenia.

Na Dni Patrona Białej Podlaskiej przybyły też delegacje z partnerskich miast białoruskich: z Brześcia i Baranowicz.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.