Aktualności
100 wystawców na Jarmarku Michałowym!
2019-10-07

Jarmark Michałowy to tradycyjne spotkanie rękodzielników, rzemieślników i artystów na pl. Wolności, organizowane podczas Dni Patrona Białej Podlaskiej św. Michała Archanioła. W tym roku na jarmark przybyło 100 wystawców - to rekordowa liczba. Dla bialskich Michałów obchodzących swoje święto 29 września przygotowano imieninowy tort, którym częstował przybyłych prezydent Michał Litwiniuk.

Jarmark Michałowy jest dwudniowym świętem Białej. To okazja do spotkania artystów z różnych dziedzin, obejrzenia wspaniałych efektów ich pracy. Towarzyszą im występy muzyczne kapel i zespołów. W tym roku gościliśmy zespoły: Maki, Chłopcy z Wrzosa (kier. Andrzej Charytoniuk), Barwinek, Chodźta do nos (kier. Andrzej Stępka), Zorza (kier. Agnieszka Borodijuk), kapela podwórkowa Klawa Ferajna (kier. Mariusz Polak), kapela ludowa Podlasiacy (kier. Andrzej Karaś), kapela ludowa Caravana (kier. Andrzej Leśniewski), zespół Jawor z Baranowicz, Oliwia Spychel.

Bialscy Seniorzy zaprosili mieszkańców na koncert słowno- muzyczny pt. „M jak Moniuszko” (reż. Anna Tonkiel, Mirosław Radecki) przy udziale uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej. Zaproszonym przez nich gościem specjalnym był prof. dr hab. Krzysztof Bielecki -  ekspert programu Elżbiety Jaworowicz, który wykonał arie St. Moniuszki z opery „Straszny Dwór” i "Hrabina”.

Jerzy Czapla, prezes Centrum Szkolenia Barmanów, dał mistrzowski pokaz przygotowania softdrinków oczyszczających  z toksyn, które uczestnicy Jarmarku Michałowego degustowali w sobotnie popołudnie.

Przygotowano także plastyczne działania animacyjne „Smoczygród”, „Z myślą o Białej Podlaskiej” (wystawa prac Akademii Sztuk Plastycznych „Magia Koloru”) oraz „Muzealne spotkania z tradycją ludową”, czyli gry i zabawy edukacyjne łączące pokolenia.

Na Dni Patrona Białej Podlaskiej przybyły też delegacje z partnerskich miast białoruskich: z Brześcia i Baranowicz.

Pozostałe artykuły

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej, jezdni na ul. Pileckiego i chodnika
2020-07-02

Trwa budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Fieldorfa do skrzyżowania z ul. W. Pileckiego (odcinek od km 0+340,0 do km 0+514,8), chodnika po północnej stronie ul. Armii Krajowej wraz z zatoką postojową oraz jezdni ul. Pileckiego na odcinku 52 m i chodnika wzdłuż tego projektowanego odcinka.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
2020-07-01

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020