Aktualności
Budżet Obywatelski - 1,6 mln zł do podziału
-0001-11-30

Budżet Obywatelski 2019 - to już czwarta edycja! Po raz pierwszy zgodnie z nowym prawem zasady i tryb przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego Miasta Biała Podlaska określiła uchwałą z dnia 15 kwietnia 2019 r. Rada Miasta Biała Podlaska.

Od tego roku nie ma ograniczenia wiekowego uczestników, w procesie Budżetu Obywatelskiego może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, niepełnoletni oczywiście za zgodą rodziców. Zmieniła się również wymagana liczba osób popierających projekt i zależy ona od liczby mieszkańców danego obszaru. Nowością jest również możliwość odwołania się od oceny projektu.

Do podziału jest  1,6 mln zł. Zasady podziału kwoty pozostały niezmienne: 80 tys. zł to kwota stała na każdy obszar, pozostałą kwotę dzielimy proporcjonalnie do liczby mieszkańców obszarów.

Zakończyliśmy nabór projektów. Wpłynęło 28 propozycji. Wwiększości są to inwestycje: place zabaw, siłownie, boiska, ulice czy chodniki. Jest 7 projektów na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw,  boiska), 3 parkingi, 5 ulic, skate park, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe. Są również pomysły nieszablonowe: wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking  czy tężnia solankowa.

Przed nami ocena projektów pod względem formalnym, technicznym i finansowym.

Listy projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania opublikowane zostaną do 18 lipca, kolejne etapy to:

-procedura odwoławcza,

-określenie list ostatecznych,

- od 29 sierpnia głosowanie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim. Macie wpływ na to co dzieje się w naszym mieście.  

Pozostałe artykuły

Koncert Biała Big Band i Zespołu wokalnego Chwilka
2024-05-24

Biała Big Band z Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina połączył siły z zespołem Chwilka działającym w Bialskim Centrum Kultury i powstała z tego cudowna swingowa uczta muzyczna

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców