Aktualności
Budżet Obywatelski - 1,6 mln zł do podziału
-0001-11-30

Budżet Obywatelski 2019 - to już czwarta edycja! Po raz pierwszy zgodnie z nowym prawem zasady i tryb przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego Miasta Biała Podlaska określiła uchwałą z dnia 15 kwietnia 2019 r. Rada Miasta Biała Podlaska.

Od tego roku nie ma ograniczenia wiekowego uczestników, w procesie Budżetu Obywatelskiego może wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, niepełnoletni oczywiście za zgodą rodziców. Zmieniła się również wymagana liczba osób popierających projekt i zależy ona od liczby mieszkańców danego obszaru. Nowością jest również możliwość odwołania się od oceny projektu.

Do podziału jest  1,6 mln zł. Zasady podziału kwoty pozostały niezmienne: 80 tys. zł to kwota stała na każdy obszar, pozostałą kwotę dzielimy proporcjonalnie do liczby mieszkańców obszarów.

Zakończyliśmy nabór projektów. Wpłynęło 28 propozycji. Wwiększości są to inwestycje: place zabaw, siłownie, boiska, ulice czy chodniki. Jest 7 projektów na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw,  boiska), 3 parkingi, 5 ulic, skate park, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe. Są również pomysły nieszablonowe: wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking  czy tężnia solankowa.

Przed nami ocena projektów pod względem formalnym, technicznym i finansowym.

Listy projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania opublikowane zostaną do 18 lipca, kolejne etapy to:

-procedura odwoławcza,

-określenie list ostatecznych,

- od 29 sierpnia głosowanie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim. Macie wpływ na to co dzieje się w naszym mieście.  

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców