Aktualności
Zmiana organizacji ruchu na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
2019-06-04

Skrzyżowania ul. kard. Stefana Wyszyńskiego z ul. Leszczynową i Kąpielową to miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło do wielu kolizji. Analizy i statystyki Policji potwierdziły, że prawdopodobieństwo wypadków w tych miejscach jest bardzo duże. To samo sygnalizowali mieszkańcy okolicznych osiedli. Będzie bezpieczniej - zapadła decyzja o zmianie organizacji ruchu. Prezydent Michał Litwiniuk zaprezentował ją i omówił podczas konferencji prasowej. Zmiany będą wprowadzone na przełomie czerwca i lipca br. - już po rozpoczęciu wakacji.

Na przedmiotowych skrzyżowaniach od wielu lat obowiązywał ruch z pierwszeństwem przejazdu dla ulic: Leszczynowej i Kąpielowej. W marcu br. zlecono badania natężenia ruchu na wszystkich wlotach skrzyżowań.  Wykazały one, że to ulica Wyszyńskiego generuje dwukrotnie większy ruch. To dało bazę do wprowadzenia zmiany pierwszeństwa przejazdu na ulicy Wyszyńskiego, co w przyszłości upłynni ruch i rozładuje ewentualne zatory.

Bezpieczeństwo i widoczność na ulicach podporządkowanych zwiększy się dzięki aktywnym znakom STOP, które będą pulsacyjnie dla nadjeżdżających pojazdów emitować żółte światło. Pojawią się duże tablice informujące o zmianie pierwszeństwa na skrzyżowaniach. Ponadto na wysokości kościoła na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego  w celu uspokojenia ruchu zostanie wyniesione w formie progu zwalniającego przejście dla pieszych.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Policji został już wykonany projekt zmian stałej organizacji ruchu. Zamówiono także aktywne znaki STOP.

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców