Aktualności
Zmiana organizacji ruchu na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
2019-06-04

Skrzyżowania ul. kard. Stefana Wyszyńskiego z ul. Leszczynową i Kąpielową to miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło do wielu kolizji. Analizy i statystyki Policji potwierdziły, że prawdopodobieństwo wypadków w tych miejscach jest bardzo duże. To samo sygnalizowali mieszkańcy okolicznych osiedli. Będzie bezpieczniej - zapadła decyzja o zmianie organizacji ruchu. Prezydent Michał Litwiniuk zaprezentował ją i omówił podczas konferencji prasowej. Zmiany będą wprowadzone na przełomie czerwca i lipca br. - już po rozpoczęciu wakacji.

Na przedmiotowych skrzyżowaniach od wielu lat obowiązywał ruch z pierwszeństwem przejazdu dla ulic: Leszczynowej i Kąpielowej. W marcu br. zlecono badania natężenia ruchu na wszystkich wlotach skrzyżowań.  Wykazały one, że to ulica Wyszyńskiego generuje dwukrotnie większy ruch. To dało bazę do wprowadzenia zmiany pierwszeństwa przejazdu na ulicy Wyszyńskiego, co w przyszłości upłynni ruch i rozładuje ewentualne zatory.

Bezpieczeństwo i widoczność na ulicach podporządkowanych zwiększy się dzięki aktywnym znakom STOP, które będą pulsacyjnie dla nadjeżdżających pojazdów emitować żółte światło. Pojawią się duże tablice informujące o zmianie pierwszeństwa na skrzyżowaniach. Ponadto na wysokości kościoła na ul. kard. Stefana Wyszyńskiego  w celu uspokojenia ruchu zostanie wyniesione w formie progu zwalniającego przejście dla pieszych.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Policji został już wykonany projekt zmian stałej organizacji ruchu. Zamówiono także aktywne znaki STOP.

Pozostałe artykuły

Nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”
2020-02-24

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej prowadzi nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

"Włączamy dobrą energię! Budowa instalacji OZE" w Białej Podlaskiej
2020-02-18

Tego lata zostaną zrealizowane inwestycje w ramach projektu "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE". Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowy w ramach największego w województwie lubelskim przedsięwzięcia dotyczącego odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej na potrzeby indywidualnych gospodarstw domowych.

KOLEJNY GRAFICZNY SUKCES!
2020-02-11

Mamy kolejny wspaniały artystyczny sukces na koncie uczestników zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury. 11-letni Kamil Turyk, podopieczny pani Lilli Wielgan-Michaluk, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „NIEBO W KOLORZE – SPOTKANIE Z ZORZĄ POLARNĄ”.

Prezydent przyznał stypendia artystyczne
2020-01-28

Stypendia Prezydenta Miasta Biała Podlaska otrzymują osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Prezydent Michał Litwiniuk wyróżnił zdolnych młodych bialczan rozwijających swoje talenty w różnych dziedzinach.

Pracowity rok 2019 - podsumowanie
2020-01-27

Rok 2019 był w Białej Podlaskiej bardzo intensywny i pracowity. To rok inwestycyjnej ofensywy, wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, nowych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.