Aktualności
Święto Narodowe Trzeciego Maja - uroczystości miejskie
2019-05-07

Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Białej Podlaskiej rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Antoniego. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod budynek I LO im. J.I. Kraszewskiego. Tam wmurowana jest tablica upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja. Zgromadzonych powitał prezydent Michał Litwiniuk. O Konstytucji mówił następnie przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz. List marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego z okazji święta odczytała radna Sejmiku Województwa Barbara Barszczewska.

W 228. rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski prezydent Michał Litwiniuk przypomniał okoliczności ustanowienia Konstytucji 3 maja. Z kolei przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz podkreślił, jak ważne jest strzeżenie Konstytucji. Mówił także o obowiązkach wychowywania młodszych pokoleń w poszanowaniu prawa ustanowionego przez Sejm i Senat. Marszałek Województwa Lubelskiego zwrócił w swym liście uwagę na znaczenie uroczystych świąt narodowych dla poczucia wspólnoty z państwowością.

W uroczystościach miejskich wzięli udział ponadto przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, placówek oświatowych, służb mundurowych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, zrzeszeń i organizacji, harcerze, poczty sztandarowe, chór IV LO im. S. Staszica, orkiestra oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.