Aktualności
Święto Narodowe Trzeciego Maja - uroczystości miejskie
2019-05-07

Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Białej Podlaskiej rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele pw. św. Antoniego. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod budynek I LO im. J.I. Kraszewskiego. Tam wmurowana jest tablica upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 maja. Zgromadzonych powitał prezydent Michał Litwiniuk. O Konstytucji mówił następnie przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz. List marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego z okazji święta odczytała radna Sejmiku Województwa Barbara Barszczewska.

W 228. rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski prezydent Michał Litwiniuk przypomniał okoliczności ustanowienia Konstytucji 3 maja. Z kolei przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz podkreślił, jak ważne jest strzeżenie Konstytucji. Mówił także o obowiązkach wychowywania młodszych pokoleń w poszanowaniu prawa ustanowionego przez Sejm i Senat. Marszałek Województwa Lubelskiego zwrócił w swym liście uwagę na znaczenie uroczystych świąt narodowych dla poczucia wspólnoty z państwowością.

W uroczystościach miejskich wzięli udział ponadto przedstawiciele władz państwowych, duchowieństwa, instytucji miejskich, placówek oświatowych, służb mundurowych, przedsiębiorców, stowarzyszeń, zrzeszeń i organizacji, harcerze, poczty sztandarowe, chór IV LO im. S. Staszica, orkiestra oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.

Pozostałe artykuły

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie wznowienia działalności targowiska miejskiego dla sprzedających produkty rolno-spożywcze
2020-04-03

Informuję, że od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje wznowiona działalność targowiska miejskiego przy Al. Tysiąclecia wyłącznie dla osób sprzedających produkty rolno-spożywcze.

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie przyjmowania dokumentów od mieszkańców
2020-03-30

W celu przeciwdziałania rozszerzającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Urząd Stanu Cywilnego od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania przyjmował...

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie zawieszenia działalności Targowisk Miejskich
2020-03-25

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz wystąpieniem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, Prezydent Miasta Biała Podlaska, kierując się bezpieczeństwem mieszkańców zawiesza czasowo do odwołania działalność Targowisk Miejskich w Białej Podlaskiej

Numery telefonów do wydziałów i referatów UM Biała Podlaska
2020-03-24

Zawieszenie akcji kurierskiej dostarczania decyzji podatkowych, kar pieniężnych za niedopełnienie obowiązku zawiadomienia o rejestracji pojazdu, telefoniczne konsultacje z mieszkańcami - między innymi o tych środkach ostrożności w bialskim magistracie zdecydował prezydent Michał Litwiniuk.

Sanepid pracuje na 4 zmiany
2020-03-24

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej pracują w trybie 4-zmianowym, co oznacza, że służą informacją przez 24 h/dobę przez cały tydzień. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie zmiany trybu pracy Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej