Aktualności
Barwne przygotowania do świąt wielkanocnych w Białej Podlaskiej
2019-04-19

Święta to czas odpoczynku i chwile spędzane w gronie najbliższych, ale też dni, w których przypominamy sobie o zwyczajach i tradycjach. To bardzo cenne i bialskie instytucje kulturalne bardzo dbają o to, by o nich przypominać. Tydzień poprzedzający święta otworzyły w naszym mieście: Jarmark Wielkanocny na placu Wolności oraz warsztaty i kiermasz w Klubie Kultury Eureka. Prezydent Michał Litwiniuk podkreślił podczas obu wydarzeń integrujące mieszkańców znaczenie takich spotkań.

Jarmark Wielkanocny co roku gromadzi wystawców i twórców odznaczających się w różnych dziedzinach - od kulinariów po rękodzieło. Z dumą prezentowali oni swoje wyroby. Są wyjątkowe i niepowtarzalne - bazujące na tradycyjnych recepturach i sposobach wykonywania.

W czasie kiermaszu w Klubie Kultury Eureka podziwiano przede wszystkim dzieła najmłodszych. W czasie obu spotkań prezydent Michał Litwiniuk wręczył dyplomy laureatom konkursów m.in. na najpiękniejszą palmę i kartkę świąteczną oraz stroiki i dekoracje świąteczne.

Pozostałe artykuły

Wprowadzenie stopnia alarmowego „ALFA”
2019-08-29

Prezydent Miasta Biała Podlaska  informuje, iż Prezes Rady Ministrów Zarządzeniem Nr 141  z dnia 27 sierpnia 2019 r.  wprowadził pierwszy stopień alarmowy Alfa oraz...

Komunikat o użyciu syren alarmowych 1 września
2019-08-29

W dniu 1 września 2019 roku o godz. 12.00

Powstaje Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże
2019-08-27

14 sierpnia br. zostało podpisane w UM Biała Podlaska porozumienie w sprawie powołania komitetu organizacyjnego mającego utworzyć Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Przybuże. Strony...

Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia
2019-08-27

Projekt pt. „Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej” przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. 23 sierpnia br. prezydent Michał Litwniuk oraz skarbnik UM Marta Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.