Aktualności
Ogłoszenie o naborze wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych przy ul. Jana III Sobieskiego
2019-04-16

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk ogłasza nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych przy ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej będących własnością MP Biała Podlaska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wnioski można składać od 16.04.2019 r.do 26.04.2019 r.

Wzór wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta Biała Podlaska w Referacie Lokali Mieszkalnych w pok. 230.

31 stycznia br. w imieniu Gminy Miejskiej Biała Podlaska prezydent Michał Litwiniuk i skarbnik Miasta Biała Podlaska Marta Mirończuk podpisali umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o stosowanie dopłat do czynszu najmu mieszkań w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Była to pierwsza taka umowa w kraju.

Pierwsze kwoty dopłat do Mieszkań + zostały już  przekazane przez BGK na konto Urzędu Miasta Biała Podlaska w ramach realizacji umowy Mieszkanie na Start. 15 kwietnia zastaną przesłane  właścicielom lokali, co automatycznie zmniejszy kwotę opłaty za mieszkanie najemcom, którzy złożyli wniosek o dopłatę i otrzymali pozytywną decyzję. 

Od 1 lutego do  31 marca do urzędu wpłynęło 108 wniosków. Po rozpatrzeniu wniosków,  które wpłynęły w lutym,  wydano 69 pozytywnych decyzji na dopłaty obowiązujące od 1 kwietnia. Przyznane dopłaty mieszczą się  w granicach od 100 do 300 zł,  a łączna kwota tych dopłat to ok. 15 000 zł.

Na  38 wniosków złożonych w urzędzie w marcu znaczna ich część została już  rozpatrzona, a dopłata będzie przyznana  od 1 maja.

Warto zaznaczyć, że przyznana dopłata obejmuje okres 15 lat z koniecznością corocznej weryfikacji. Tak więc osoby, które otrzymały dopłaty od 1 kwietnia 2019 r., będą ją pobierały do 31 marca 2034 r., natomiast osoby, które otrzymają je od 1 maja 2019 r.,  będą ją pobierały do 30 kwietnia 2034 r.

 

Pozostałe artykuły

Można już składać deklaracje uczestnictwa w OZE II
2019-08-14

Gmina Miejska Biała Podlaska ogłasza nabór wniosków - deklaracji uczestnictwa w Projekcie „OZE II”. Przedmiotem projektu będzie montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) w postaci

Informacja o utrudnieniach w ruchu
2019-08-13

W związku z częściową wymianą warstwy ścieralnej na alei Jana Pawła II na odcinku od ul. Parkowej do mostu na rz. Krzna zostanie do 16 sierpnia wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Orzechową oraz na wjeździe do marketu „Kaufland”. Ruch będzie się odbywał zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym. Podczas robót mogą występować przewężenia pasów ruchu.

Bezpłatne kursy językowe w PSW
2019-08-07

Od 9 sierpnia PSW w Białej Podlaskiej prowadzi rekrutację do Akademii Językowej, realizowanej w ramach projektu „PSW – Regionalna Akademia Aktywności”. W ramach zadania proponowana...

Remont warstwy ścieralnej
2019-08-02

W dniach od 02.08 do 05.08.2019r będzie wykonywany remont warstwy ścieralnej na ulicy Sidorskiej ( w okolicach parkingu PSW) oraz na ul. Janowskiej ( od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku wiaduktu...

Dofinansowanie do wymiany starego pieca
2019-08-01

Informujemy, że d o 16 sierpnia 2019 r. można składać deklarację uczestnictwa w projekcie "Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska". W ramach projektu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.