Aktualności
Spotkanie z przedstawicielami Ambasady Szwecji nt. zrównoważonego transportu
2019-03-27

Wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego była przedmiotem seminarium zorganizowanego w  bialskim magistracie we współpracy z Ambasadą Szwecji.  Prezydent Michał Litwiniuk i wiceprezydent Maciej Buczyński, pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta, Referatu Komunikacji oraz MZK rozmawiali z przedstawicielami Ambasady Szwecji, biura Radcy Handlowego Ambasady Szwecji oraz ekspertami w dziedzinie elektromobilności Volvo Buses na temat zróznowazonego transportu.

Uczestnicy seminarium zapoznali się z konkretnymi rozwiązaniami technologicznymi, a także przedyskutowali z ekspertami, na ile mogłyby one być ciekawe i użyteczne dla Białej Podlaskiej, której ambicją jest rozwój nowoczesnego, ekologicznego transportu. Goście zaprezentowali dobre praktyki związane z transportem zbiorowym, ruchem  samochodowym i  rowerowym oraz podzielili się szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie elektromobilności.

Seminarium było także okazją do zaprezentowania raportu: „Zrównoważony transport miejski: wymiana doświadczeń między Szwecją a Polską”, opublikowanego przez Ambasadę Szwecji i Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji. Raport przedstawia doświadczenia zarówno dużych, jak i małych szwedzkich miast – Sztokholmu, Göteborga, Malmö i Växjö – oraz polskich – Rzeszowa, Inowrocławia i Szczecinka.

Pozostałe artykuły

Zadbaj o przyszłość zaszczep się na życie
2021-06-22

Ponad rok życia w reżimie obostrzeń pokazał nam, jak cenne są zdrowie i bezpieczeństwo. Po miesiącach, w których wiele osób miało być może poczucie niemocy, wreszcie możemy mieć znów wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Wręczono wyróżnienia laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021
2021-06-22

16 czerca br. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy odbyła się uroczystość podczas której wyróżniono laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty 2020/2021.

Dzieci ze Stowarzyszenia Wspólny Świat i Zespołu Szkół Specjalnych otrzymały książki sensoryczne
2021-06-16

W marcu br.  Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży ,,Barwna” ogłosiła konkurs  o wdzięcznej nazwie ,,DotykaMy”, polegający na wykonaniu przez dzieci i dla dzieci specjalnej książeczki sensorycznej.

Kolejne dobre wieści z „Piksela"
2021-06-16

Miło nam poinformować o sukcesie jakim zakończył się udział podopiecznych Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" Bialskiego Centrum Kultury podczas XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z Cyklu Ziemia jest Jedna – Labirynty Świata Podwodnego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście" we Wrocławiu!!!

Spotkanie autorskiego z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem
2021-06-16

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 14 odbyło się spotkanie autorskie z bialskim poetą Panem Jackiem Danilukiem w związku z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną pt. „Zwierzaki wujka Jacka”.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców