Aktualności
Dzień Patrona w I LO
2019-03-25

Dzień Patrona jest jedną z najważniejszych szkolnych uroczystości w I LO, noszącym imię jednego z najwybitniejszych i najbardziej pracowitych polskich pisarzy. Józef Ignacy Kraszewski w ciągu 57 lat napisał 232 powieści, a ponadto wiele utworów mniej obszernych, artykułów, listów. Bialscy licealiści jak co roku wykazali się kreatywnością i dowiedli, że świetnie rozumieją, do czego zobowiązuje bycie uczniem dawnej Akademii Bialskiej.

Dyrektor liceum Ireneusz Szubarczyk podkreślił, że szkolną społeczność zawsze tworzą nauczyciele, pracownicy szkoły – i oczywiście młodzież. „Jeśli kto na świecie nudzi się, niech się uczy” – te słowa patrona szkoły były myślą przewodnią tego dnia. Ale nauka nie musi oznaczać nudy i nie nudzili się zaproszeni na uroczystość goście, którym licealiści pokazali, jak dziś patrzą na postać J.I. Kraszewskiego. Nie mieli wątpliwości, że wielki umysł świetnie poradziłby sobie i odnalazł się także w nam współczesnej rzeczywistości.

Do grona absolwentów I LO należą obecni na uroczystości prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk i Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Romanowski. „Te szkolne, licealne lata istotnie kształtują naszą osobowość. Jestem wdzięczny pedagogom z mojego liceum za to, że wskazali mi tę drogę, jaką poszedłem w życiu. I doceniam ich wielki wkład w rozwój kolejnych pokoleń uczniów” – powiedział Michał Litwiniuk. Znaczenie J.I. Kraszewskiego dla polskiej kultury przypomniał Krzysztof Bruczuk, dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Licealiści pochwalili się swoimi talentami – to szkoła śpiewająca, grająca, tańcząca. Nagrody za udział w konkursie na logo szkoły odebrali jego uczestnicy, którzy wykazali się ogromną wyobraźnią.

Przypominanie o patronie to nie tylko powrót to historycznych wydarzeń, ale utrwalanie pamięci o konkretnej rzeczywistości – ludzi, zdarzeń i miejsc, tego, co się słyszało, widziało, smakowało, odczuwało. Bardzo cieszy, że bialska społeczność I LO ją pielęgnuje.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.