Aktualności
Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2019-03-05

W niedzielę 3 marca podczas miejskich uroczystości bialczanie uczcili pamięć Niezłomnych - Żołnierzy Wyklętych.

Podczas uroczystej mszy św., której przewodniczył ks. dziekan Marian Daniluk, mieszkańcy Białej Podlaskiej modlili się w intencji ojczyzny. Hołd walczącym oddali przedstawiciele władz miasta, województwa, powiatu, gminy, parlamentu, duchowieństwa, również reprezentanci związków i organizacji kombatanckich, partii i organizacji politycznych, służb mundurowych, harcerzy, szkół, instytucji miejskich i zakładów pracy.

Prezydent Michał Litwiniuk przypomniał, że ludzie, którzy niezłomnie walczyli za Polskę, stawali przed niezwykle trudnymi wyborami i zaapelował, by osądy zostawić historykom, nie politykom. O wadze ofiary Niezłomnych mówili takżeRobert Gmitruczuk - wicewojewoda lubelski, Dariusz Litwiniuk - kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, który odczytał list wicemarszałka Dariusza Stefaniuka, poseł na Sejm RP Marcin Duszek i wiceprzewodniczący Rady Miasta Robert Woźniak.

Tradycyjnie pamięć Niezłomnych uczczono też biegiem Tropem Wilczym. Honorowy dystans - 1963 m - był symbolicznym nawiązaniem do roku śmierci Józefa Franczaka "Lalka". Ruszyło w nim 450 osób. W biegu na 5 km z pomiarem czasu uczestniczyło 150 biegaczy.

Pozostałe artykuły

18 maja kolejna akcja PSZOK
2019-05-17

18 maja od 7.30 do 10.30 mobilna zbiórka odbędzie się na os. Akademicka (ul. Akademicka 12, róg z ul. Targową).

Rozpoczynają się Bialskie Dni Książki Dziecięcej
2019-05-15

Kto czyta książki, żyje podwójnie – pisał włoski pisarz Umberto Eco. Miejska Biblioteka Publiczna sprzyja tej maksymie i zaprasza wszystkich na dwudziestą edycję „Bialskich Dni...

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych
2019-05-15

Ważna informacja dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym:

XI edycja Wojewódzkiego Konkursu "Polonista Roku" rozstrzygnięta!
2019-05-14

Już po raz jedenasty odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej Wojewódzki...

11 maja kolejna akcja PSZOK w Białej Podlaskiej
2019-05-10

11 maja kolejne Wiosenne Porządki w Białej Podlaskiej. Tym razem na os. Orzechowa (w godz. 7.30-10.30) i na os. Francuska (od 11.30 do 14.30).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.