Aktualności
Zakład Karny w Białej Podlaskiej istnieje już od 120 lat
2019-02-18

Święto Służby Więziennej jest uroczyście obchodzone w całym kraju. Wielokrotnie podkreśla się przy tej okazji, że działania funkcjonariuszy nie są na co dzień widoczne – i tym bardziej należy podkreślać, jak są ważne. Z jubileuszem 100-lecia istnienia Służby Więziennej zbiegł się bardzo ważny jubileusz: 120-lecia Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Z tej okazji wręczone zostały okolicznościowe medale, a jednym z uhonorowanych był prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Społeczny ład i spokój obywateli są w dużej mierze uzależnione od pracy Służby Więziennej – podziękowania za to prezydent Michał Litwiniuk złożył na ręce podpułkownika Krzysztofa Stefanowskiego, Dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Lublinie.

Podpułkownikowi Damianowi Frańczakowi, dyrektorowi Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej, prezydent miasta przekazał podziękowanie za działanie na rzecz interesu lokalnego, a przez to narodowego, za zaangażowanie, za profesjonalizm i pozytywne oddziaływanie na przemiany w postawach i zachowaniach.

 

 

Pozostałe artykuły

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

18 maja kolejna akcja PSZOK
2019-05-17

18 maja od 7.30 do 10.30 mobilna zbiórka odbędzie się na os. Akademicka (ul. Akademicka 12, róg z ul. Targową).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.