Aktualności
Współdziałanie szkół i przedsiębiorców na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego
2019-02-01

Współpraca szkół i przedsiębiorców ma na celu realizowanie potrzeb obu stron. Dyrektorzy szkół obecni na spotkaniu 29 stycznia zadeklarowali otwartość na propozycje przedsiębiorców i przedstawili własne projekty.

 

Na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Michałem Litwiniukiem oraz naczelnikiem Wydziału Edukacji Stanisławem Romanowskim podjęto decyzję o opracowaniu skutecznych sposobów komunikacji i przepływu informacji między szkołami a przedsiębiorstwami. Szkoły, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku pracy, tworzą nowe kierunki kształcenia. Z kolei przedsiębiorcy wspierają instytucje kształcenia pod względem organizacyjnym i merytorycznym.

Uczestnicy spotkania podjęli decyzję o włączeniu szkół podstawowych w promocję szkolnictwa zawodowego. Będą w nich organizowane targi przedsiębiorczości z  udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli szkolnictwa zawodowego skierowane do uczniów i rodziców. Kolejnym efektem spotkania ma być większa aktywność doradców zawodowych w szkołach.

Pozostałe artykuły

Konferencja Prezydenta Miasta Biała Podlaska nt. inwestycji miejskich i Regulaminu Organizacyjnego UM
2019-04-19

17 kwietnia prezydent Michał Litwniuk podczas konferencji prasowej omówił realizowane obecnie w Białej Podlaskiej najważniejsze inwestycje o łącznej wartości ok. 100 mln zł. Rok 2019 to czas  intensywnej absorpcji środków unijnych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji.

Zmiana godzin pracy urzędu miasta w dniu 19 kwietnia 2019
2019-04-19

Urząd Miasta Biała Podlaska w dniu 19 kwietnia 2019 jest czynny w godzinach 7.30-15.30. Za utrudnienia przepraszamy.

Barwne przygotowania do świąt wielkanocnych w Białej Podlaskiej
2019-04-19

Święta to czas odpoczynku i chwile spędzane w gronie najbliższych, ale też dni, w których przypominamy sobie o zwyczajach i tradycjach. To bardzo cenne i bialskie instytucje kulturalne...

Przywrócenie stałej organizacji ruchu w związku z otwarciem przejazdu kolejowego na ul. Łomaskiej
2019-04-18

Dziś, tj. 18.04.2019 r., o godz. 13:00 zostanie otwarty przejazd kolejowy na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej.

Prezydenci Białej Podlaskiej na IV Międzynarodowym Forum-Wystawie Kontakty Biznesowe „Brześć 2019”
2019-04-17

Prezydent Michał Litwiniuk i wiceprezydent Maciej Buczyński wzięli udział w IV Międzynarodowym Forum-Wystawie Kontakty Biznesowe „Brześć 2019”, które odbyły się w dniach 11-12 kwietnia. Głównym celem forum-wystawy kontaktów biznesowych „Brześć-2019”  jest przyciągnięcie inwestycji i nowych technologii do regionu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.