Aktualności
Andrzejkowe bieganie w parku Radziwiłłowskim (WIDEO)
2018-11-26

Andrzejkowym biegiem crossowym w parku Radziwiłłowskim Klub Biegacza Biała Biega oficjalnie zakończył bogaty sezon imprez w 2018 roku. Trudna trasa z wieloma podbiegami, ale za to w pięknym otoczeniu, przyciągnęła do parku wielu pasjonatów zdrowego trybu życia.

Około 100 osób w sobotnie popołudnie wzięło udział w biegu głównym, 15 osób w konkurencji biegowej o Puchar Starszego Cechu i 30 osób w Nordic Walking. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje konkurencje.

- Staraliśmy się aby trasa była trudna, dlatego wpletliśmy w nią kilka podbiegów na 1,5 kilometrowej pętli. Uczestnicy musieli pokonać ją czterokrotnie - wyjaśnia Sławomir Bańbura z Biała Biega.

Na imprezie pojawili się biegacze z Warszawy, Siedlec, Międzyrzeca i pobliskiego Brześcia.Oczywiście nie zabrakło uczestników z Białej Podlaskiej, w tym prezydenta Michała Litwiniuka wraz z małżonką, znanych ze sportowego trybu życia.

Sezon Klubu Biegacza był bardzo bogaty: czerwcowy piknik rodzinny w którym uczestniczyło około 1000 biegaczy, nocny bieg na lotnisku z udziałem około 600 osób i kilka imprez charytatywnych - to dorobek z roku 2018.

- Uczestników naszych imprez i miłośników biegania jest coraz więcej, to m.innymi efekt działań klubu - mówi Sławomir Bańbura.

Pozostałe artykuły

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Złote Gody mieszkańców miasta i gminy Biała Podlaska
2023-03-21

Złote Gody – podczas tej pięknej uroczystości prezydent Michał Litwiniuk pogratulował małżonkom z naszego miasta oraz Gminy Biała Podlaska wspaniałego jubileuszu 50-lecia małżeństwa.

Joanna Kozłowiec w Radzie Miasta Biała Podlaska – radna Klubu Koalicji Obywatelskiej złożyła ślubowanie
2023-03-21

Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach dla naszej społeczności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.