Aktualności
Andrzejkowe bieganie w parku Radziwiłłowskim (WIDEO)
2018-11-26

Andrzejkowym biegiem crossowym w parku Radziwiłłowskim Klub Biegacza Biała Biega oficjalnie zakończył bogaty sezon imprez w 2018 roku. Trudna trasa z wieloma podbiegami, ale za to w pięknym otoczeniu, przyciągnęła do parku wielu pasjonatów zdrowego trybu życia.

Około 100 osób w sobotnie popołudnie wzięło udział w biegu głównym, 15 osób w konkurencji biegowej o Puchar Starszego Cechu i 30 osób w Nordic Walking. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje konkurencje.

- Staraliśmy się aby trasa była trudna, dlatego wpletliśmy w nią kilka podbiegów na 1,5 kilometrowej pętli. Uczestnicy musieli pokonać ją czterokrotnie - wyjaśnia Sławomir Bańbura z Biała Biega.

Na imprezie pojawili się biegacze z Warszawy, Siedlec, Międzyrzeca i pobliskiego Brześcia.Oczywiście nie zabrakło uczestników z Białej Podlaskiej, w tym prezydenta Michała Litwiniuka wraz z małżonką, znanych ze sportowego trybu życia.

Sezon Klubu Biegacza był bardzo bogaty: czerwcowy piknik rodzinny w którym uczestniczyło około 1000 biegaczy, nocny bieg na lotnisku z udziałem około 600 osób i kilka imprez charytatywnych - to dorobek z roku 2018.

- Uczestników naszych imprez i miłośników biegania jest coraz więcej, to m.innymi efekt działań klubu - mówi Sławomir Bańbura.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców