Aktualności
Miasto oddało hołd Niepodległej wyjątkowym koncertem
2018-11-13

W auli bialskiej AWF odbył się Koncert dla Niepodległej. Komplet publiczności podziwiał młodzież bialskiego Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. F. Chopina w Białej Podlaskiej oraz tancerzy zespołu Podlasie.

Motywem przewodnim koncertu była polska spuścizna kulturalna, dlatego usłyszeliśmy wirtuozerskie kompozycje Fryderyka Chopina. Za fortepianem zasiedli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły.

Publiczność która po brzegi wypełniła aulę AWF mogła także wysłuchać piosenek z 20-lecia międzywojennego. W roli wokalistów wystąpili uczniowie instrumentaliści szkoły, którzy wzięli udział w warsztatach z udziałem Łukasza Wrońskiego z warszawskiej Opery Narodowej.

Zwieńczeniem koncertu był koncert orkiestry szkolnej, która aspiruje już do miana zespołu symfonicznego, mimo że działa zaledwie od 5 lat. Na jej czele stoi oczywiście dyrektor szkoły Waldemar Robak.

Sobotni koncert rozpoczął i zakończył pokaz taneczny, inspirowany tańcami narodowymi, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, działającego na co dzień od 1970 roku przy bialskiej AWF.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.