Aktualności
Multicentrum włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania
2018-10-24

W dniach 6-21 października obchodzony był Europejski Tydzień Kodowania. Jest to organizowana w całej Europie akcja, mająca na celu szeroko rozumianą promocję programowania i nowych technologii.

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej już po raz kolejny aktywnie włączyło się w tę akcję, organizując dla dzieci i młodzieży warsztaty dotyczące nowych technologii i programowania. W tym roku w warsztatach przygotowanych przez placówkę wzięły udział trzy grupy wiekowe uczestników, a wszystkie działania odbyły się w sobotę 20 października.

Pierwsze zajęcia związane były z aplikacją Kodu Game Lab, pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D przy jednoczesnej nauce programowania. Dzieci biorące udział w zajęciach poznały możliwości programu oraz stworzyły grę polegającą na przejściu przez labirynt i zebraniu wymaganej liczby przedmiotów tak, aby zdobyć wystarczającą ilość punktów pozwalającą na ukończenie gry.

Drugie warsztaty, przygotowane z myślą o nieco starszych uczestnikach, pozwoliły im poznać nie tylko podstawy programowania, ale również elektroniki. Młodzież poznała między innymi takie elementy jak diody LED oraz różnego rodzaju czujniki, a następnie po właściwym podłączeniu do płytki Arduino odpowiednio programowała ich sposób działania.

Trzecie warsztaty adresowane były do najmłodszych uczestników i wykorzystana została na nich gra edukacyjna do nauki programowania Scottie Go! Uczestnicy z kartonowych klocków układali programy, następnie skanowali je z pomocą tabletu tak, aby bohater w aplikacji wykonywał odpowiednie ruchy i działania.

Celem warsztatów było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki programowania, umiejętności nabierającej w dzisiejszym świecie coraz większego znaczenia, rozwijającej wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców