Aktualności
Festiwal Dziedzictwa Narodowego: tydzień artystycznych uniesień
2018-09-29

To był tydzień pełen artystycznych uniesień, wzruszeń i refleksji. Po raz pierwszy w Białej Podlaskiej odbył się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. W niedzielę 30 września jego zwieńczeniem był koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". 

Zaczęło się wielką galą operetkową z udziałem Witolda Matulki - dyrektora artystycznego festiwalu a także zaproszonych gości, wśród których znalazł się popularny aktor i wokalista Kacper Kuszewski. Wypełniona po brzegi hala AWF przy ul. Marusarza podziwiała również orkiestrę i prowadzących: Olgę Bończyk i Łukasz Lecha. Nagrodę kultury Anny z Sanguszków Radziwiłłowej otrzymał Mieczysław Skalimowski.

W poniedziałek i wtorek trwały przesłuchania w konkursie wokalnym, do którego przystąpiło 27 młodych artyststów z całej Polski. Wygrał Aleksander Marev z Warszawy a poziom rywalizacji zachwycił jurorów do tego stopnia, że przyznali łącznie kilkanaście nagród i wyróżnień.

W środę hala przy Marusarza zapełniła się ponownie do ostatniego miejsca. Podczas wieczoru polonijnego na scenie oglądaliśmy zespoły śpiewacze i taneczne z Białorusi i Wilna, a także bialskich artystów: ZPiT Podlasiacy, Kapelę Podlasiacy oraz Podlasie i Jazz Trio.

W czwartek w ramach Festiwalu dzieci i młodzieży miały okazję odwiedzić Novekino Merkury. Czekały na nich projekcje klasycznych polskich bajek oraz najnowsza produkcja: Dywizjon 303 - o bohaterstwie polskich lotników w bitwie o Anglię. Tego dnia w Bialskim Centrum Kultury spotkał się z młodzieżą dr Szczepan Kalinowski.

Piątek i sobota to tradycyjnie Dni Patrona miasta, które rozpoczęła msza w parafii św. Michała Archanioła. Po niej w urzędzie miasta, podczas uroczystej sesji, przyznano tytuł Zasłużonego dla Miasta Białej Podlaskiej przedsiębiorcy Stanisławowi Romaniukowi. Na placu Wolności z kolei odbywał się Jarmark Michałowy i koncerty zespołów ludowych. Wieczorem w parafii Chrystusa Miłosiernego odbył się koncert Scholi Cantorum Misericordis Christi w ramach dnia tradycji chrześcijańskiej. 

 

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców