Aktualności
Festiwal Dziedzictwa Narodowego: tydzień artystycznych uniesień
2018-09-29

To był tydzień pełen artystycznych uniesień, wzruszeń i refleksji. Po raz pierwszy w Białej Podlaskiej odbył się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. W niedzielę 30 września jego zwieńczeniem był koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". 

Zaczęło się wielką galą operetkową z udziałem Witolda Matulki - dyrektora artystycznego festiwalu a także zaproszonych gości, wśród których znalazł się popularny aktor i wokalista Kacper Kuszewski. Wypełniona po brzegi hala AWF przy ul. Marusarza podziwiała również orkiestrę i prowadzących: Olgę Bończyk i Łukasz Lecha. Nagrodę kultury Anny z Sanguszków Radziwiłłowej otrzymał Mieczysław Skalimowski.

W poniedziałek i wtorek trwały przesłuchania w konkursie wokalnym, do którego przystąpiło 27 młodych artyststów z całej Polski. Wygrał Aleksander Marev z Warszawy a poziom rywalizacji zachwycił jurorów do tego stopnia, że przyznali łącznie kilkanaście nagród i wyróżnień.

W środę hala przy Marusarza zapełniła się ponownie do ostatniego miejsca. Podczas wieczoru polonijnego na scenie oglądaliśmy zespoły śpiewacze i taneczne z Białorusi i Wilna, a także bialskich artystów: ZPiT Podlasiacy, Kapelę Podlasiacy oraz Podlasie i Jazz Trio.

W czwartek w ramach Festiwalu dzieci i młodzieży miały okazję odwiedzić Novekino Merkury. Czekały na nich projekcje klasycznych polskich bajek oraz najnowsza produkcja: Dywizjon 303 - o bohaterstwie polskich lotników w bitwie o Anglię. Tego dnia w Bialskim Centrum Kultury spotkał się z młodzieżą dr Szczepan Kalinowski.

Piątek i sobota to tradycyjnie Dni Patrona miasta, które rozpoczęła msza w parafii św. Michała Archanioła. Po niej w urzędzie miasta, podczas uroczystej sesji, przyznano tytuł Zasłużonego dla Miasta Białej Podlaskiej przedsiębiorcy Stanisławowi Romaniukowi. Na placu Wolności z kolei odbywał się Jarmark Michałowy i koncerty zespołów ludowych. Wieczorem w parafii Chrystusa Miłosiernego odbył się koncert Scholi Cantorum Misericordis Christi w ramach dnia tradycji chrześcijańskiej. 

 

Pozostałe artykuły

Ekologiczne pompy ciepła już w czerwcu
2020-01-14

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na dostawę i montaż pomp ciepła do c.w.u. na terenie Miasta Biała Podlaska. Zadanie zrealizuje firma DAJK P.H.U. Maciej Kańczugowski. 

Orszak Trzech Króli
2020-01-14

Przejście orszaku Trzech Króli ulicami Białej Podlaskiej to piękna tradycja. Kolorowy i rozśpiewany pochód przypominający przybycie trzech mędrców ze wschodu do Betlejem wyruszył z parafii św. Michała Archanioła na plac Wolności. Tam obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież. Prezydent Michał Litwiniuk dziękował mieszkańcom za udział i wspólne kolędowanie.

Oficjalne przekazanie nowej ulicy Koncertowej i ronda na ul. Witoroskiej
2020-01-02

Ulica Koncertowa i rondo na ul. Witoroskiej już oficjalnie otwarte. To bardzo ważna, zwiększająca komfort i bezpieczeństwo inwestycja o wartości ponad 8 350 000 zł, z czego 4 400 000 zł to dofinansowanie Z Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości otwarcia prezydent Michał Litwiniuk podkreślił istotne wsparcie wicewojewody Roberta Gmitruczuka.

Jak chronić gospodarstwo przed wirusem HPAI?
2020-01-02

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Lekarz Weterynarii apelują o przestrzeganie zasad w celu ochrony gospodarstw przed wirusem HPAI.

Mamy dwa nowe żłobki. Prowadzi je fundacja Teresianum
2019-12-24

Dwa nowe żłobki powstały przy ul. Terebelskiej i Włoskiej. Projekt Fundacji Teresianum "Akademia Malucha" ma na celu zarówno stworzenie  placówek wychowawczo-opiekuńczych nad dziećmi do lat 4, jak i poprawę szans na zatrudnienie ich rodziców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.