Aktualności
Festiwal Dziedzictwa Narodowego: tydzień artystycznych uniesień
2018-09-29

To był tydzień pełen artystycznych uniesień, wzruszeń i refleksji. Po raz pierwszy w Białej Podlaskiej odbył się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. W niedzielę 30 września jego zwieńczeniem był koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". 

Zaczęło się wielką galą operetkową z udziałem Witolda Matulki - dyrektora artystycznego festiwalu a także zaproszonych gości, wśród których znalazł się popularny aktor i wokalista Kacper Kuszewski. Wypełniona po brzegi hala AWF przy ul. Marusarza podziwiała również orkiestrę i prowadzących: Olgę Bończyk i Łukasz Lecha. Nagrodę kultury Anny z Sanguszków Radziwiłłowej otrzymał Mieczysław Skalimowski.

W poniedziałek i wtorek trwały przesłuchania w konkursie wokalnym, do którego przystąpiło 27 młodych artyststów z całej Polski. Wygrał Aleksander Marev z Warszawy a poziom rywalizacji zachwycił jurorów do tego stopnia, że przyznali łącznie kilkanaście nagród i wyróżnień.

W środę hala przy Marusarza zapełniła się ponownie do ostatniego miejsca. Podczas wieczoru polonijnego na scenie oglądaliśmy zespoły śpiewacze i taneczne z Białorusi i Wilna, a także bialskich artystów: ZPiT Podlasiacy, Kapelę Podlasiacy oraz Podlasie i Jazz Trio.

W czwartek w ramach Festiwalu dzieci i młodzieży miały okazję odwiedzić Novekino Merkury. Czekały na nich projekcje klasycznych polskich bajek oraz najnowsza produkcja: Dywizjon 303 - o bohaterstwie polskich lotników w bitwie o Anglię. Tego dnia w Bialskim Centrum Kultury spotkał się z młodzieżą dr Szczepan Kalinowski.

Piątek i sobota to tradycyjnie Dni Patrona miasta, które rozpoczęła msza w parafii św. Michała Archanioła. Po niej w urzędzie miasta, podczas uroczystej sesji, przyznano tytuł Zasłużonego dla Miasta Białej Podlaskiej przedsiębiorcy Stanisławowi Romaniukowi. Na placu Wolności z kolei odbywał się Jarmark Michałowy i koncerty zespołów ludowych. Wieczorem w parafii Chrystusa Miłosiernego odbył się koncert Scholi Cantorum Misericordis Christi w ramach dnia tradycji chrześcijańskiej. 

 

Pozostałe artykuły

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie wznowienia działalności targowiska miejskiego dla sprzedających produkty rolno-spożywcze
2020-04-03

Informuję, że od 4 kwietnia 2020 r. do odwołania, zostaje wznowiona działalność targowiska miejskiego przy Al. Tysiąclecia wyłącznie dla osób sprzedających produkty rolno-spożywcze.

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie przyjmowania dokumentów od mieszkańców
2020-03-30

W celu przeciwdziałania rozszerzającej się pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Urząd Stanu Cywilnego od dnia 31 marca 2020 r. do odwołania przyjmował...

Komunikat Prezydenta Miasta w sprawie zawieszenia działalności Targowisk Miejskich
2020-03-25

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz wystąpieniem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, Prezydent Miasta Biała Podlaska, kierując się bezpieczeństwem mieszkańców zawiesza czasowo do odwołania działalność Targowisk Miejskich w Białej Podlaskiej

Numery telefonów do wydziałów i referatów UM Biała Podlaska
2020-03-24

Zawieszenie akcji kurierskiej dostarczania decyzji podatkowych, kar pieniężnych za niedopełnienie obowiązku zawiadomienia o rejestracji pojazdu, telefoniczne konsultacje z mieszkańcami - między innymi o tych środkach ostrożności w bialskim magistracie zdecydował prezydent Michał Litwiniuk.

Sanepid pracuje na 4 zmiany
2020-03-24

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej pracują w trybie 4-zmianowym, co oznacza, że służą informacją przez 24 h/dobę przez cały tydzień. 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców

Komunikat w sprawie zmiany trybu pracy Urzędu Miasta, Urzędu Stanu Cywilnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej