Aktualności
Przedstawiciele AWF gościli podczas letniej szkoły na Litwie
2018-09-17

W litewskiej Kłajpedzie odbyła się IX edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły pod przewodnim hasłem „Outdoor sports and recreation education Summer School”. Wzięli w niej udział przedstawiciele bialskiego AWF.

Letnie szkoły to wydarzenie cykliczne, które skupia nauczycieli, doktorantów i studentów z różnych krajów, reprezentujących uczelnie o profilu wychowania fizycznego. Pierwszy raz została zorganizowana w 2010 roku.

O zainteresowaniu tym wydarzeniem świadczy fakt udziału w dotychczasowych edycjach przedstawicieli 13 krajów: Łotwy, Polski, Hiszpanii, Litwy, Słowenii, Szwecji, Australii, Czech, Włoch, Norwegii, Chorwacji, Korei Południowej i Rosji.

IX edycja Summer School 2018 umożliwiła nauczycielom akademickim i studentom wymianę doświadczeń w obszarze tradycyjnych i współczesnych form plenerowej aktywności fizycznej.

Program Letniej Szkoły realizowany był w dwóch formach zajęć: sportowo-rekreacyjnej oraz teoretycznej, które odbywały się na terenie Uniwersytetu w Kłajpedzie, a także w innych miejscach tego, niezwykle urokliwego nadmorskiego miasta.

W pierwszym dniu Summer School odbyła się konferencja naukowa, podczas której zaprezentowano 12 wystąpień. W kolejnych dniach realizowano zajęcia praktyczne. Niekwestionowanym osiągnięciem letnich szkół jest ich duży stopień umiędzynarodowienia. Językiem stosowanym podczas wszystkich zajęć był język angielski, a uczestnicy zakwaterowani byli w grupach międzynarodowych.

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły w dużym stopniu ukierunkowana była także w zakresie podejmowania wspólnych badań i projektów naukowych. Uczestnikami Summer School 2018 była 42-osobowa grupa nauczycieli, doktorantów oraz studentów z Litwy, Łotwy, Polski, Hiszpanii, Iranu i Bułgarii.

W tegorocznej edycji Summer School bialską uczelnię reprezentowała ośmioosobowa grupa nauczycieli akademickich i studentów: dr hab. prof. AWF Krystyna Górniak, dr Anna Bodasińska, dr Małgorzata Lichota, dr Krzysztof Piech, dr Artur Litwiniuk oraz studentki Ola Złotocha, Magdalena Czajka oraz Natalia Kurzyńska.

Kolejna – 10. edycja (jubileuszowa) Summer School odbędzie się w FAWF w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Akademickiej
2020-07-10

W związku z realizacją zadania: "wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej jezdni oraz wymiana krawężników betonowych w ulicy Akademickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Artyleryjską do...

Rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej
2020-07-07

23 czerwca rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej oficjalnie nadano nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O takiej nazwie radni zdecydowali już w styczniu br. Podczas oficjalnego otwarcia ronda Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem odsłonili wielkie czerwone serce – symbol WOŚP.

Tak będzie wyglądało przedszkole przy ul. Łomaskiej 2d
2020-07-03

Nowa placówka przedszkola samorządowego nr 6 powstanie jako element projektu „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”.

Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych.

UWAGA KONKURS !!! Biała Podlaska mojej przyszłości
2020-07-02

Serdecznie zapraszamy młodzież z terenu miasta i gminy Biała Podlaska do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie "Biała Podlaska mojej przyszłości". Zadaniem konkursu będzie przygotowanie odpowiedzi na tytułowe hasło, w jednej z trzech form wyrazu: praca pisemna, film lub praca graficzna.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Komunikat w sprawie wznowienia bazpośredniej obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Białodlaska od 25 maja 2020