Aktualności
Przedstawiciele AWF gościli podczas letniej szkoły na Litwie
2018-09-17

W litewskiej Kłajpedzie odbyła się IX edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły pod przewodnim hasłem „Outdoor sports and recreation education Summer School”. Wzięli w niej udział przedstawiciele bialskiego AWF.

Letnie szkoły to wydarzenie cykliczne, które skupia nauczycieli, doktorantów i studentów z różnych krajów, reprezentujących uczelnie o profilu wychowania fizycznego. Pierwszy raz została zorganizowana w 2010 roku.

O zainteresowaniu tym wydarzeniem świadczy fakt udziału w dotychczasowych edycjach przedstawicieli 13 krajów: Łotwy, Polski, Hiszpanii, Litwy, Słowenii, Szwecji, Australii, Czech, Włoch, Norwegii, Chorwacji, Korei Południowej i Rosji.

IX edycja Summer School 2018 umożliwiła nauczycielom akademickim i studentom wymianę doświadczeń w obszarze tradycyjnych i współczesnych form plenerowej aktywności fizycznej.

Program Letniej Szkoły realizowany był w dwóch formach zajęć: sportowo-rekreacyjnej oraz teoretycznej, które odbywały się na terenie Uniwersytetu w Kłajpedzie, a także w innych miejscach tego, niezwykle urokliwego nadmorskiego miasta.

W pierwszym dniu Summer School odbyła się konferencja naukowa, podczas której zaprezentowano 12 wystąpień. W kolejnych dniach realizowano zajęcia praktyczne. Niekwestionowanym osiągnięciem letnich szkół jest ich duży stopień umiędzynarodowienia. Językiem stosowanym podczas wszystkich zajęć był język angielski, a uczestnicy zakwaterowani byli w grupach międzynarodowych.

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły w dużym stopniu ukierunkowana była także w zakresie podejmowania wspólnych badań i projektów naukowych. Uczestnikami Summer School 2018 była 42-osobowa grupa nauczycieli, doktorantów oraz studentów z Litwy, Łotwy, Polski, Hiszpanii, Iranu i Bułgarii.

W tegorocznej edycji Summer School bialską uczelnię reprezentowała ośmioosobowa grupa nauczycieli akademickich i studentów: dr hab. prof. AWF Krystyna Górniak, dr Anna Bodasińska, dr Małgorzata Lichota, dr Krzysztof Piech, dr Artur Litwiniuk oraz studentki Ola Złotocha, Magdalena Czajka oraz Natalia Kurzyńska.

Kolejna – 10. edycja (jubileuszowa) Summer School odbędzie się w FAWF w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Budujemy kolejną ścieżkę rowerową
2019-12-06

W związku z budową ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ulic Artyleryjskiej, Piłsudskiego, Zamkowej na wlocie od strony ulicy Piłsudskiego występuje przewężenie jezdni. Ruch drogowy w trzech kierunkach odbywa się z jednego pasa ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy przyszłego tygodnia. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Jednokierunkowy ruch na ul. Cichej
2019-12-06

10.12.2019 r. na ul. Cichej na odcinku od ul. Nowej do ul. Przechodniej  zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

W Białej Podlaskiej powstaje innowacyjny model pomocy osobom bezdomnym
2019-12-03

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”....

Umowa na II etap przebudowy ul. Warszawskiej podpisana
2019-12-03

3 grudnia prezydent Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele Wykonawców podpisali umowę na II etap przebudowy ul. Warszawskiej. To inwestycja o wartości

Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół 2018/19 - podsumowanie
2019-11-29

Podsumowaliśmy Współzawodnictwo Sportowe bialskich szkół za rok szkolny 2018/2019. Prezydent Michał Litwiniuk wręczył puchary i listy gratulacyjne zwycięzcom podczas gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.