Aktualności
Przedstawiciele AWF gościli podczas letniej szkoły na Litwie
2018-09-17

W litewskiej Kłajpedzie odbyła się IX edycja Międzynarodowej Letniej Szkoły pod przewodnim hasłem „Outdoor sports and recreation education Summer School”. Wzięli w niej udział przedstawiciele bialskiego AWF.

Letnie szkoły to wydarzenie cykliczne, które skupia nauczycieli, doktorantów i studentów z różnych krajów, reprezentujących uczelnie o profilu wychowania fizycznego. Pierwszy raz została zorganizowana w 2010 roku.

O zainteresowaniu tym wydarzeniem świadczy fakt udziału w dotychczasowych edycjach przedstawicieli 13 krajów: Łotwy, Polski, Hiszpanii, Litwy, Słowenii, Szwecji, Australii, Czech, Włoch, Norwegii, Chorwacji, Korei Południowej i Rosji.

IX edycja Summer School 2018 umożliwiła nauczycielom akademickim i studentom wymianę doświadczeń w obszarze tradycyjnych i współczesnych form plenerowej aktywności fizycznej.

Program Letniej Szkoły realizowany był w dwóch formach zajęć: sportowo-rekreacyjnej oraz teoretycznej, które odbywały się na terenie Uniwersytetu w Kłajpedzie, a także w innych miejscach tego, niezwykle urokliwego nadmorskiego miasta.

W pierwszym dniu Summer School odbyła się konferencja naukowa, podczas której zaprezentowano 12 wystąpień. W kolejnych dniach realizowano zajęcia praktyczne. Niekwestionowanym osiągnięciem letnich szkół jest ich duży stopień umiędzynarodowienia. Językiem stosowanym podczas wszystkich zajęć był język angielski, a uczestnicy zakwaterowani byli w grupach międzynarodowych.

Tegoroczna edycja Letniej Szkoły w dużym stopniu ukierunkowana była także w zakresie podejmowania wspólnych badań i projektów naukowych. Uczestnikami Summer School 2018 była 42-osobowa grupa nauczycieli, doktorantów oraz studentów z Litwy, Łotwy, Polski, Hiszpanii, Iranu i Bułgarii.

W tegorocznej edycji Summer School bialską uczelnię reprezentowała ośmioosobowa grupa nauczycieli akademickich i studentów: dr hab. prof. AWF Krystyna Górniak, dr Anna Bodasińska, dr Małgorzata Lichota, dr Krzysztof Piech, dr Artur Litwiniuk oraz studentki Ola Złotocha, Magdalena Czajka oraz Natalia Kurzyńska.

Kolejna – 10. edycja (jubileuszowa) Summer School odbędzie się w FAWF w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.