Aktualności
Potrójny sukces. Medale bialskiego lekkoatlety
2018-09-04

Trzy starty i trzy tytuły mistrza Polski zdobył Piotr Tarkowski – zawodnik bialskiego AZS-AWF podczas Mistrzostw Polski AZS w kategorii juniorów, które zostały rozegrane w Łodzi.

W jednodniowych zawodach wystartowało 241 młodych zawodników reprezentujących przede wszystkim środowiska klubów akademickich. Wśród nich trójka bialczan: Piotrek Tarkowski, który świetnym występem podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów wywalczył wynikiem 7.80 m. srebrny medal w skoku w dal, a także dwójka młodzików: 15-letni Jacek Gryta oraz 14-letni Piotr Jaroszkiewicz.

Biegami eliminacyjnymi na 100 metrów rozpoczęli udział w zawodach Piotrek Tarkowski oraz Jacek Gryta. O ile ten pierwszy był jednym z faworytów do pozycji medalowych w tej konkurencji, to Jacek specjalizujący się głównie w skoku w dal, musiał stoczyć walkę ze starszymi o kilka lat rywalami.

Piotrek, startujący w pierwszej serii, bez trudu objął prowadzenie tuż po starcie i nie oddał go aż do mety, przebiegając dystans 100m w czasie 11,24 sek.

Drugi z naszych reprezentantów świetnie pobiegł w 3 serii eliminacyjnej zajmując wprawdzie czwartą lokatę, ale z rekordem życiowym – 11,56 sek., co dało mu awans do 8-osobowego finału.

W rozegranym 40 minut później finale, Piotrek nie dał najmniejszych szans sprinterom, uzyskując świetny wynik 10,75sek. wyprzedzając drugiego na mecie – Michała Sierockiego z AZS UMCS Lublin (10,84sek.) oraz Marcina Piątkowskiego z OŚ AZS Poznań (11.34sek.) Jacek zajął w finale ostatecznie 7. miejsce, uzyskując wynik 11,60sek.

Kolejną konkurencją, w której wystartowali zawodnicy bialskiego klubu, był konkurs skoku w dal. Tutaj bezapelacyjnym faworytem był Piotrek Tarkowski, który w tym roku przewodzi najlepszym skoczkom w dal w Europie. Piotrek od pierwszej kolejki objął prowadzenie w konkursie i po czwartym skoku na odległość 7,27m zrezygnował z dalszych skoków, oszczędzając siły na czekający go jeszcze konkurs skoku wzwyż. Osiągnięty przez niego rezultat zaowocował drugim złotym medalem. Srebro przypadło Bartkowi Leszczukowi z klubu AZS UMCS Lublin za wynik – 6,92m., a brąz – Kacprowi Krawczykowi z AZS Łódź za wynik 6,65m. Jacek Gryta, który w bieżącym roku z wynikiem 6.34m zajmuje w Polsce 3 miejsce wśród młodzików, wyraźnie odczuł trudy sprinterskiej rywalizacji i nie awansował do finału, do którego zabrakło mu siedem centymetrów.

Bardzo ciekawy, z taktycznymi zagrywkami, przebiegał konkurs skoku wzwyż. Bój o zwycięstwo stoczyli Piotrek Tarkowski oraz młodszy o 3 lata halowy Mistrz Polski w skoku wzwyż – Jakub Hołub z AZS UMCS Lublin z tegorocznym rekordem życiowym – 2.06m.

Ostatecznie wygrał go z rekordem życiowym Piotrek z wynikiem 1.98m, dorzucając do kolekcji trzeci złoty medal! Jakub Hołub zakończył konkurs na wysokości 1.96m. zajmując 2 miejsce w konkursie. Trzeci był Jakub Samel z krakowskiego AZS-AWF, a czwarte miejsce, także z nowym rekordem życiowym 1.65m zajął nasz trzeci zawodnik, 14-letni Piotrek Jaroszkiewicz.

Z uwagi na „gościnny” start w barwach klubu sportowego AZS UMCS Lublin w finałowym rzucie Ekstraklasy, który rozgrywano dzień później w Inowrocławiu - Piotrek zrezygnował z dalszych skoków.

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.