Aktualności
Karuzela zaczyna się kręcić. Dzięki nowej galerii miasto wyremontuje Łomaską (WIDEO)
2018-08-23

Obiekt ma być gotowy jesienią 2019 roku. Na 14 tys. m. kw. powierzchni zmieści się 60 sklepów. Do tego restauracje i strefy odpoczynku. Obok budynku powstanie największy parking w mieście. Pomieści tysiąc samochodów. Inwestor szacuje, że w Galerii Karuzela prace znajdzie ok. 500 osób.

Teren po dawnej fabryce mebli już niebawem zmieni się w wielki plac budowy. Prace ruszają pełną parą, bo kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą - firmą Unibep z Bielska Podlaskiego. Koszt obecnej inwestycji to 100 mln zł, a docelowo aż 170 mln zł. Inwestor dysponuje 10 ha gruntem, na którym obok galerii powstanie m.in. sklep meblowy.

Zyska również Biała Podlaska, bo Karuzela Holding będzie współfinansowała remont ul. Łomaskiej. Tutaj powstaną dwa ronda: przy ul. Kolejowej i Sportowej. Już w ubiegłym roku inwestor wybudował odcinek ul. Koncertowej, który w znacznym stopniu ułatwił komunikację ze Szkołą Podstawową nr 3.

Galeria to również doskonała wiadomość dla mieszkańców, bo inwestor szacuje, że w nowym obiekcie prace znajdzie ok. 500 osób. Do tego należy dodać kilkaset osób pracujących przy budowie oraz bialskie firmy, z których będzie korzystał wykonawca.

– Cieszy nas, że będziemy mogli dawniej zdegradowane tereny fabryczne oddać mieszkańcom Białej Podlaskiej. Rozpoczynając projekt chcieliśmy przywrócić temu miejscu należyty wygląd i na nowo włączyć je w miejską tkankę – mówi z zadowoleniem prezes Karuzeli Grzegorz Pękalski.

Budynek galerii realizowany będzie według najnowszych trendów zarówno pod względem architektonicznym, jak i technologicznym. Wnętrze będzie odzwierciedlało układ ulic handlowych. Oprócz sklepów znajdą się w nim restauracje, kawiarnie i strefy odpoczynku.

Pozostałe artykuły

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców