Aktualności
Bialczanin z medalem mistrzostw Polski w lekkiej atletyce
2018-07-23

„Uciszył stadion” - to słowa komentarza Sebastiana Chmary, który relacjonował razem z Przemysławem Babiarzem finałowy konkurs skoku w dal mężczyzn rozgrywany podczas mistrzostw Polski seniorów. Dotyczyły one Piotra Tarkowskiego - skoczka w dal z bialskiego AZS AWF, który w szóstej, ostatniej kolejce skoków poprosił licznie zebraną publiczność o zachowanie ciszy w czasie jego skoku.

Po kilku sekundach cały stadion zatrząsł się od braw, bo Piotrek oddał fantastyczny skok na odległość 7metrów i 80 centymetrów bijąc swój rekord życiowy o 15cm i jednocześnie wysuwając się na drugie miejsce w konkursie!

Konkurs miał dramatyczny przebieg. Piotrek po 4 próbach z wynikiem 7.61 m zajmował drugie miejsce w konkursie za Tomaszem Jaszczukiem z WLKS Iganie Nowe, który w czwartym skoku otarł się o granicę 8 metrów (7.97 m) i zdecydowanie prowadził. W piątej kolejce skoków najpierw Bartosz Chojnowski z Podlasia Białystok przeskoczył Piotrka rezultatem 7.66 m a następnie Mateusz Różański z KU AZS PWSZ skokiem 7.73 m wypchnął Piotrka ze strefy medalowej. Tomasz Jaszczuk umocnił się na prowadzeniu skacząc na odległość 8 m i 10 cm.

Piotrek nie miał innego wyjścia, jak podjęcie ryzyka i postawienie wszystkiego na jedną kartę. Pełna koncentracja, szybki rozbieg, bardzo precyzyjne trafienie w belkę i marzenie się spełniło! Jest pierwszy w życiu medal z seniorskiej imprezy, wynik na klasę mistrzowską i objęcie prowadzenia w rankingu najlepszych skoczków w dal w kategorii juniora w Europie!

Pozostałe artykuły

Informacja – obsługa dowodów osobistych
2023-03-30

Referat Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Biała Podlaska informuje, że w dniu 31 marca br.

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.