Aktualności
„Staszic” z super nowoczesnymi pracowniami. Umowa dofinansowania podpisana
2018-05-29

Urząd Miasta zdobył pieniądze na kolejny projekt wspierający bialskie szkoły. Tym razem, dzięki unijnemu dofinansowaniu, wsparcie otrzyma Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Akademickiej. Dokumenty projektowe podpisał w Lublinie prezydent Dariusz Stefaniuk i skarbnik miasta Marta Juchnikowska.

Już niedługo uczniowie tej szkoły będą korzystać z nowych pracowni informatycznych i biologicznych, które zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i urządzenia pomocne w prowadzeniu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dzięki nowemu wyposażeniu możliwa stanie się praca z uczniami metodą eksperymentu z uwzględnieniem rozwoju ich kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności pracy zespołowej. Wszystko po to, żeby w pełni rozwijać zdolności i kompetencje uczniów i stworzyć solidną podstawę do dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji.

Projekt Nauczanie eksperymentalne w obiektach dydaktycznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej – „Droga ku przyszłości” został wybrany do dofinansowania w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi ponad 424 tys. zł, w tym dofinansowanie UE to ponad 350 tys.

Biała Podlaska jest liderem w realizacji projektów unijnych w obszarze edukacji. Jest to już jedenasty projekt dotyczący wsparcia szkół realizowany w tej kadencji samorządu, na który miasto pozyskało fundusze unijne. Łączna wartość tych projektów to kwota blisko 16,5 mln zł.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców