Aktualności
„Staszic” z super nowoczesnymi pracowniami. Umowa dofinansowania podpisana
2018-05-29

Urząd Miasta zdobył pieniądze na kolejny projekt wspierający bialskie szkoły. Tym razem, dzięki unijnemu dofinansowaniu, wsparcie otrzyma Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Akademickiej. Dokumenty projektowe podpisał w Lublinie prezydent Dariusz Stefaniuk i skarbnik miasta Marta Juchnikowska.

Już niedługo uczniowie tej szkoły będą korzystać z nowych pracowni informatycznych i biologicznych, które zostaną wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i urządzenia pomocne w prowadzeniu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dzięki nowemu wyposażeniu możliwa stanie się praca z uczniami metodą eksperymentu z uwzględnieniem rozwoju ich kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności pracy zespołowej. Wszystko po to, żeby w pełni rozwijać zdolności i kompetencje uczniów i stworzyć solidną podstawę do dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji.

Projekt Nauczanie eksperymentalne w obiektach dydaktycznych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej – „Droga ku przyszłości” został wybrany do dofinansowania w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi ponad 424 tys. zł, w tym dofinansowanie UE to ponad 350 tys.

Biała Podlaska jest liderem w realizacji projektów unijnych w obszarze edukacji. Jest to już jedenasty projekt dotyczący wsparcia szkół realizowany w tej kadencji samorządu, na który miasto pozyskało fundusze unijne. Łączna wartość tych projektów to kwota blisko 16,5 mln zł.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.