Aktualności
Premier Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Tutaj rozpoczynamy nasz program budowy" (WIDEO)
2018-05-26

Z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Jerzego Kwiecińskiego oraz wiceministra Artura Sobonia odbyło się uroczyste przekazanie kluczy mieszkańcom bloków, wybudowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Biała Podlaska ukończyła inwestycję jako jedno z pierwszych miast w Polsce.

- Chcemy budować nową rzeczywistość – poprzez ludzi i dla ludzi. Przestrzeń własnego mieszkania to także przestrzeń wolności. Jesteśmy przekonani, że musimy patrzeć na los zwykłych ludzi. Program Mieszkanie plus jest naszym zobowiązaniem. Rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie – te cztery elementy zawierają się właśnie w tym programie – mówił podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Wtórował mu prezydent Białej Podlaskiej, podkreślając wagę i znaczenie programu dla rozwoju miasta. Dariusz Stefaniuk przypominał m.in. że trzy bloki wybudowały trzy bialskie firmy, w standardzie nie odbiegającym od mieszkań na rynku komercyjnym.

- Ten program dał ludziom wolności i normalne życie – takie słowa wypowiedział w Białej Podlaskiej Jarosław Kaczyński, gdy półtora roku temu inaugurowaliśmy budowę mieszkań. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do szybkiej realizacji tego projektu. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podwoiliśmy liczbę mieszkań, które są budowane w Białej Podlaskiej przed deweloperów – mówił prezydent Dariusz Stefaniuk.

Bialski prezydent dodawał, że jednym z najważniejszych wyzwań, było zbudowanie mieszkań na gruntach atrakcyjnych dla mieszkańców oraz powstanie parkingów i terenów pod place zabaw. Przypomniał jednocześnie, że program cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo na 186 mieszkań napłynęło ponad 1,4 tys. wniosków.

Prezes Jarosław Kaczyński nie mógł wziąć udziału w wydarzeniu osobiście ale przesłał list, odczytany przez senatora Grzegorza Biereckiego.

- Bardzo się cieszę, że Biała Podlaska staje w szeregu tych polskich miast, które jako pierwsze oddają do użytku domy zbudowane w ramach programu Mieszkanie Plus. Jego ambitnym celem jest doprowadzenie do sytuacji, gdy przeciętna polska rodzina będzie mogła bez szczególnych wyrzeczeń zamieszkać na swoim – napisał w liście do uczestników wydarzenia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dariusz Stefaniuk osobiście przekazał klucze do nowych mieszkań dwóm rodzinom. Szczęśliwcom gratulował szef polskiego rządu, który następnie miał okazję obejrzeć wnętrza przygotowane w ramach rządowego programu.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców