Aktualności
Noc bibliotek i nie tylko. Harmonogram najbliższych wydarzeń
2018-05-24

Fantastyczna Noc Bibliotek, konkurs na audiobook oraz spotkanie z bialską pisarką - to najnowsze propozycje bialskich bibliotek. Mamy dla Was szczegóły tych arcyciekawych wydarzeń. Na niektóre z nich obowiązują zapisy.

Fantastyczna Noc Bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna 9 czerwca o godzinie 17.00 zaprasza na Noc Bibliotek 2018. Tegoroczna akcja zorganizowana pod hasłem FANTASTYCZNA NOC W BIBLIOTECE będzie poświęcona literaturze fantastycznej i komiksowi. Wieczór rozpocznie się spotkaniem autorskim z zaproszonymi z tej okazji gośćmi: Pawłem Majką i Marcinem Kułakowskim. Moderatorem będzie Grzegorz Czapski, redaktor naczelny magazynu „Biały Kruk”.

Paweł Majka jest popularnym pisarzem specjalizującym się w literaturze science fiction, dziennikarzem i pracownikiem mediów, natomiast Marcin Kułakowski to pochodzący z Białej Podlaskiej, wielokrotnie nagradzany, ilustrator opowiadań „Nowej Fantastyki”, oraz autor komiksu: "Liber Horrorum. Księga Grozy".

Drugi panel Nocy Bibliotek wypełnią warsztaty z tworzenia komiksów. Warstwę graficzną omówi Marcin Kułakowski, zaś oprawą literacką zajmie się Paweł Majka. Zwieńczeniem imprezy będzie ogłoszenie konkursu na powieść graficzną „100 lat temu w Białej”, zaakcentujemy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na warsztaty obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników pod telefonem: 83 341 60 12, 516 097 248, bądź e-mailowo: informacja@mbp.org.pl.

Barwna zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie!
Po raz pierwszy w naszym mieście organizowany jest konkurs na nagranie audiobooka! Każdy rodzic może zostać autorem nagrania. Wystarczy nagrać fragment tekstu swoim telefonem i przesłać do Barwnej do 6 czerwca.

Lista autorów książek do wykorzystania dostępna w Bibliotece Barwnej. Do wygrania ciekawe nagrody dla całej rodziny! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 09 czerwca o godz. 11. podczas spotkania z Edytą Jungowską.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.barwna.mbp.org.pl lub w Bibliotece Barwnej (Biała Podlaska, ul. Warszawska 12 c). Więcej informacji pod nr tel. 83 341 64 53.

Spotkanie z okazji Bialskich Dni Książki Dziecięcej
W ramach Bialskich Dni Książki Dziecięcej filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej organizuje spotkanie z Izabelą Burdą-Markiewicz. Odbędzie się ono 25 maja o godzinie 10.00 w bibliotece przy ul. Orzechowej 34. Izabela Burda-Markiewicz zawodowo pracuje w jednej z bialskich aptek, zadebiutowała w 2015 roku książką „Poziomkowy świat” wydaną przez siedlecką oficynę Unitas. Książka jest wierszowaną opowieścią o perypetiach trzypokoleniowej rodziny krasnoludków wiosną i latem. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę i uzyskać dedykację autorki.

Pozostałe artykuły

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych
2019-05-26

Zmiany w numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych

Awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej
2019-05-23

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej informuje, że 23 maja wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej w komorze w ciągu ul. Akademickiej.

Biała Podlaska realizuje innowacyjny projekt dla bezdomnych
2019-05-22

17 maja w Białej Podlaskiej odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie gminnego modelu wychodzenia z bezdomności. Zespół tworzą osoby ...

Chór "Społem" otrzymał nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej
2019-05-22

Chór „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białej Podlaskiej obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia. Podczas uroczystości z tej okazji wiceprezydent Maciej Buczyński wręczył w imieniu władz miasta muzykom chóru "Społem" nagrodę z okazji jubileuszu pracy artystycznej i działalności kulturalnej

Święto 34. Pułku Piechoty i Piknik Wojskowy w Białej Podlaskiej
2019-05-20

Święto 34. Pułku Piechoty przez cały okres II RP było związane z Białą Podlaską. Ogromne poświęcenie żołnierzy pułku podczas walk o niepodległość w latach 1919-1920 oraz w kampanii wrześniowej 1939 roku przypieczętowało ich przywiązanie do Podlasia i jego mieszkańców.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.