Aktualności
Noc bibliotek i nie tylko. Harmonogram najbliższych wydarzeń
2018-05-24

Fantastyczna Noc Bibliotek, konkurs na audiobook oraz spotkanie z bialską pisarką - to najnowsze propozycje bialskich bibliotek. Mamy dla Was szczegóły tych arcyciekawych wydarzeń. Na niektóre z nich obowiązują zapisy.

Fantastyczna Noc Bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna 9 czerwca o godzinie 17.00 zaprasza na Noc Bibliotek 2018. Tegoroczna akcja zorganizowana pod hasłem FANTASTYCZNA NOC W BIBLIOTECE będzie poświęcona literaturze fantastycznej i komiksowi. Wieczór rozpocznie się spotkaniem autorskim z zaproszonymi z tej okazji gośćmi: Pawłem Majką i Marcinem Kułakowskim. Moderatorem będzie Grzegorz Czapski, redaktor naczelny magazynu „Biały Kruk”.

Paweł Majka jest popularnym pisarzem specjalizującym się w literaturze science fiction, dziennikarzem i pracownikiem mediów, natomiast Marcin Kułakowski to pochodzący z Białej Podlaskiej, wielokrotnie nagradzany, ilustrator opowiadań „Nowej Fantastyki”, oraz autor komiksu: "Liber Horrorum. Księga Grozy".

Drugi panel Nocy Bibliotek wypełnią warsztaty z tworzenia komiksów. Warstwę graficzną omówi Marcin Kułakowski, zaś oprawą literacką zajmie się Paweł Majka. Zwieńczeniem imprezy będzie ogłoszenie konkursu na powieść graficzną „100 lat temu w Białej”, zaakcentujemy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na warsztaty obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników pod telefonem: 83 341 60 12, 516 097 248, bądź e-mailowo: informacja@mbp.org.pl.

Barwna zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie!
Po raz pierwszy w naszym mieście organizowany jest konkurs na nagranie audiobooka! Każdy rodzic może zostać autorem nagrania. Wystarczy nagrać fragment tekstu swoim telefonem i przesłać do Barwnej do 6 czerwca.

Lista autorów książek do wykorzystania dostępna w Bibliotece Barwnej. Do wygrania ciekawe nagrody dla całej rodziny! Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 09 czerwca o godz. 11. podczas spotkania z Edytą Jungowską.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.barwna.mbp.org.pl lub w Bibliotece Barwnej (Biała Podlaska, ul. Warszawska 12 c). Więcej informacji pod nr tel. 83 341 64 53.

Spotkanie z okazji Bialskich Dni Książki Dziecięcej
W ramach Bialskich Dni Książki Dziecięcej filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej organizuje spotkanie z Izabelą Burdą-Markiewicz. Odbędzie się ono 25 maja o godzinie 10.00 w bibliotece przy ul. Orzechowej 34. Izabela Burda-Markiewicz zawodowo pracuje w jednej z bialskich aptek, zadebiutowała w 2015 roku książką „Poziomkowy świat” wydaną przez siedlecką oficynę Unitas. Książka jest wierszowaną opowieścią o perypetiach trzypokoleniowej rodziny krasnoludków wiosną i latem. Podczas spotkania będzie można zakupić książkę i uzyskać dedykację autorki.

Pozostałe artykuły

3. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu Forbesa
2021-10-19

Biała Podlaska znalazła się w zaszczytnym gronie miast wyróżnionych przez magazyn „Forbes” w rankingu „Miast Przyjaznych dla Biznesu”. 

Międzynarodowy sukces Piksela !!!
2021-10-19

Znamy laureatów 19. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2021 zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

Miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2021-10-19

W dniu 15 października br. w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej - Szkoła Podstawowa nr 9 odbyły się miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Langiewicza we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości
2021-10-14

Gmina Miejska Biała Podlaska  podpisała porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w którym strony zobowiązały się do współpracy w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Langiewicza w Białej Podlaskiej.

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego!!! Zapraszamy do rywalizacji
2021-10-13

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aur? Tym lepiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.