Aktualności
Więcej pieniędzy na inwestycje mieszkańców! Rusza trzecia edycja budżetu obywatelskiego (WIDEO)
2018-04-30

O 30 tys. zł więcej stałej kwoty na każdy z siedmiu obszarów i łącznie 1,5 mln zł – to najważniejsze innowacje związane z tegoroczną edycją budżetu obywatelskiego. Projekty można składać już od 7 maja.

Do tej pory na budżet o którym w pełni decydują mieszkańcy przeznaczano 1 mln zł. Dzięki temu powstało m.in. boisko Janowska Arena, na którym prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z dziennikarzami. To najdroższa inwestycja budżetu obywatelskiego, która kosztowała 200 tys. zł.

- Cieszymy się, że mieszkańcy tak aktywnie zaangażowali się w dwie poprzednie edycje tej ważnej inicjatywy obywatelskiej. Jestem przekonany, że tym razem projektów będzie jeszcze więcej, bo do dyspozycji bialczan oddajemy nie 1 mln, a 1,5 mln zł – mówił z zadowoleniem prezydent Dariusz Stefaniuk.

ZOBACZ TAKŻE: strona internetowa Budżetu Obywatelskiego

Na stronie bo.bialapodlaska.pl znajdziemy wiele pożytecznych informacji, m.in. odnośnie regulaminu i przykładowej wyceny niektórych obiektów, które można zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego Białej Podlaskiej.

Nadsyłanie projektów rozpoczyna się już 7 maja. Najciekawsze z nich, które zyskają przychylność mieszkańców, zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Aby projekt mógł trafić do oceny formalnej musi zostać poparty głosami przynajmniej 30 mieszkańców.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców