Aktualności
Więcej pieniędzy na inwestycje mieszkańców! Rusza trzecia edycja budżetu obywatelskiego (WIDEO)
2018-04-30

O 30 tys. zł więcej stałej kwoty na każdy z siedmiu obszarów i łącznie 1,5 mln zł – to najważniejsze innowacje związane z tegoroczną edycją budżetu obywatelskiego. Projekty można składać już od 7 maja.

Do tej pory na budżet o którym w pełni decydują mieszkańcy przeznaczano 1 mln zł. Dzięki temu powstało m.in. boisko Janowska Arena, na którym prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z dziennikarzami. To najdroższa inwestycja budżetu obywatelskiego, która kosztowała 200 tys. zł.

- Cieszymy się, że mieszkańcy tak aktywnie zaangażowali się w dwie poprzednie edycje tej ważnej inicjatywy obywatelskiej. Jestem przekonany, że tym razem projektów będzie jeszcze więcej, bo do dyspozycji bialczan oddajemy nie 1 mln, a 1,5 mln zł – mówił z zadowoleniem prezydent Dariusz Stefaniuk.

ZOBACZ TAKŻE: strona internetowa Budżetu Obywatelskiego

Na stronie bo.bialapodlaska.pl znajdziemy wiele pożytecznych informacji, m.in. odnośnie regulaminu i przykładowej wyceny niektórych obiektów, które można zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego Białej Podlaskiej.

Nadsyłanie projektów rozpoczyna się już 7 maja. Najciekawsze z nich, które zyskają przychylność mieszkańców, zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Aby projekt mógł trafić do oceny formalnej musi zostać poparty głosami przynajmniej 30 mieszkańców.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.