Aktualności
W Białej Podlaskiej będą nowe autobusy i ścieżki rowerowe. Rusza ogromny projekt komunikacyjny z unijnym dofinasowaniem
2018-04-26

Jeszcze w tym roku miasto kupi pięć nowych autobusów. Rozpocznie się również budowa systemu ścieżek rowerowych. To nie koniec zmian w transporcie miejskim zaplanowanych w ramach projektu, który właśnie otrzymał ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska, którego wartość to ponad 22 mln zł.

W ramach projektu zostanie zakupionych pięć nowoczesnych autobusów, spełniających normę EURO VI. Zastąpią one najbardziej wysłużone pojazdy komunikacji miejskiej.

Wybudowanych zostanie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi, stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. Ponadto, w ramach projektu zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo – rowerowych na Krznie, zatok i antyzatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji.

Dzięki partnerskiej współpracy z Gminą Biała Podlaska, w ramach projektu wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa z Białej Podlaskiej do Cicibora, Roskoszy i Hruda. Przetargi na autobusy oraz pierwsze ścieżki rowerowe zostaną ogłoszone już w maju br. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.