Aktualności
W Białej Podlaskiej będą nowe autobusy i ścieżki rowerowe. Rusza ogromny projekt komunikacyjny z unijnym dofinasowaniem
2018-04-26

Jeszcze w tym roku miasto kupi pięć nowych autobusów. Rozpocznie się również budowa systemu ścieżek rowerowych. To nie koniec zmian w transporcie miejskim zaplanowanych w ramach projektu, który właśnie otrzymał ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska, którego wartość to ponad 22 mln zł.

W ramach projektu zostanie zakupionych pięć nowoczesnych autobusów, spełniających normę EURO VI. Zastąpią one najbardziej wysłużone pojazdy komunikacji miejskiej.

Wybudowanych zostanie ponad dwadzieścia kilometrów ścieżek rowerowych, które razem z już istniejącymi, stworzą spójny system dróg rowerowych w mieście. Ponadto, w ramach projektu zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo – rowerowych na Krznie, zatok i antyzatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji.

Dzięki partnerskiej współpracy z Gminą Biała Podlaska, w ramach projektu wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa z Białej Podlaskiej do Cicibora, Roskoszy i Hruda. Przetargi na autobusy oraz pierwsze ścieżki rowerowe zostaną ogłoszone już w maju br. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców