Aktualności
Znany śpiewak gościł w bialskim przedszkolu
2018-03-23

Przedszkole Samorządowe nr 13 gościło sławnego kontratenora Michała Sławeckiego. Jest on absolwentem wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Artura Stefanowicza.

W czasie gościnnej wizyty w Białej Podlaskiej artysta opowiedział o swojej pasji i miłości do muzyki barokowej i współczesnej. Dzieci dowiedziały się, że nie każdy może zostać śpiewakiem, a naukę śpiewu operowego najlepiej jest zacząć w jak najmłodszym wieku. Kontratenor opowiedział o swojej pracy w operze, ciekawych charakteryzacjach, chętnie udzielał odpowiedzi na pytania dzieci. Obdarzony niesamowitym głosem i talentem artysta wykonał utwory ,,Spóźniony słowik” i ,,Pan Tralaliński”. Na koniec poprowadził z dziećmi ćwiczenia emisyjne i oddechowe. Przedszkolaki zaskoczyły artystę swoją spontanicznością i gotowością odbierania muzyki. Spotkanie z Michałem Sławeckim zorganizowała nauczycielka Bożena Sudewicz.

Sławecki już podczas studiów zadebiutował jako książę Orlovsky w ,,Zemście Nietoperza” J. Straussa w Operze na Zamku w Szczecinie oraz jako Neron w ,, Koronacji Poppei” C. Monteverdiego w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie.

W późniejszych latach swojej drogi zawodowej występował w m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze di Manoel na Malcie. Koncertował także na wielu scenach Europy, Azji i Afryki.

W swoim repertuarze ma liczne dzieła od muzyki barokowej po muzykę współczesną. Na swoim koncie ma także liczne występy w wielu spektaklach operowych oraz teatralnych. Zrealizował też wiele nagrań radiowych oraz telewizyjnych.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi
2023-05-15

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych...

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców