Aktualności
KOWR uspokaja: aukcja Pride of Poland odbędzie się tradycyjnie w Janowie Podlaskim
2018-03-19

W związku z wzmożonym zainteresowaniem tematem ewentualnego przeniesienia święta konia arabskiego do Warszawy prezydent Dariusz Stefaniuk spotkał się z dyrektorem KOWR Witoldem Stroblem. W odpowiedzi m.in. do bialskiego włodarza dotarła informacja precyzująca medialne doniesienia.

- Pragniemy uspokoić przedstawicieli lokalnych władz. Aukcja "Pride of Poland" pozostaje w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim - wyjaśnia w liście do bialskiego prezydenta dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Święto konia arabskiego będzie miało jednak swój wyjątkowy charakter z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, bo poprzedzi je Narodowy Czempionat, który odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na torze wyścigów konnych Służewiec. Wydarzeniu będą towrzyszyły takie atrakcje jak Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyścigach.

Narodowy Czempionat będzie doskonałą promocją janowskiej aukcji i naszego regionu. Podczas warszawskiej części święta będzie okazja również do nieodpłatnej promocji Białej Podlaskiej - jak podkreśla w liście dyrektor KOWR.

Również historyczna aukcja "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim, odbywająca się tydzień później, będzie miała swoją wyjątkową oprawę w postaci Festynu Konia Arabskiego - wydarzenia dedykowanego lokalnej społeczności.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.