Aktualności
Nowy komiks znanego bialskiego rysownika (KOMIKS, WIDEO)
2018-03-15

Tej kreski nie da się pomylić. Bialczanin, Mieczysław Skalimowski stworzył nowy komis. Tym razem jest to osobista historia dziejów jego rodziny. Jak podkreśla, jest to praca jego życia „Dzieniewicze” to najnowsze dzieło, które powstawało przez kilka ostatnich lat.

ZOBACZ KOMIKS "DZIENIEWICZE"

Akcja związana jest z wojennymi i powojennymi losami jego rodziny. W szczególności matki artysty. Anna jako kilkunastoletnia dziewczyna zostaje wywieziona na roboty przymusowe do Prus. Trudny okres, wypełniony tęsknotą za krainą dzieciństwa, nastolatka przetrwa dzięki wierze w to, że najbliżsi nie zostawią jej samej. Komiks dla Skalimowskiego od wielu lat jest naturalną formą przekazu swoich myśli i uczuć.

To nie pierwsza tego typu praca wykonana przez Skalimowskiego. Pierwszym była praca pod tytułem „Biała Podlaska - historia miasta w komiksie”. Powstał on w wyniku obserwacji potrzeb młodych odbiorców i skierowanie ich na tematy związane z regionem i historią. Drugi to praca w formie przewodnika „Spacerkiem po Białej Podlaskiej”.

Pozostałe artykuły

IX edycja Budżetu Obywatelskiego startuje!!!
2024-07-19

Po raz IX zapraszamy Państwa do wspólnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu naszego miasta. W tym roku przeznaczamy na Budżet Obywatelski Białej Podlaskiej 2 205 000 zł, do którego już od 22 lipca 2024 r. będziecie mogli Państwo składać swoje propozycje.

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.