Aktualności
Nowy komiks znanego bialskiego rysownika (KOMIKS, WIDEO)
2018-03-15

Tej kreski nie da się pomylić. Bialczanin, Mieczysław Skalimowski stworzył nowy komis. Tym razem jest to osobista historia dziejów jego rodziny. Jak podkreśla, jest to praca jego życia „Dzieniewicze” to najnowsze dzieło, które powstawało przez kilka ostatnich lat.

ZOBACZ KOMIKS "DZIENIEWICZE"

Akcja związana jest z wojennymi i powojennymi losami jego rodziny. W szczególności matki artysty. Anna jako kilkunastoletnia dziewczyna zostaje wywieziona na roboty przymusowe do Prus. Trudny okres, wypełniony tęsknotą za krainą dzieciństwa, nastolatka przetrwa dzięki wierze w to, że najbliżsi nie zostawią jej samej. Komiks dla Skalimowskiego od wielu lat jest naturalną formą przekazu swoich myśli i uczuć.

To nie pierwsza tego typu praca wykonana przez Skalimowskiego. Pierwszym była praca pod tytułem „Biała Podlaska - historia miasta w komiksie”. Powstał on w wyniku obserwacji potrzeb młodych odbiorców i skierowanie ich na tematy związane z regionem i historią. Drugi to praca w formie przewodnika „Spacerkiem po Białej Podlaskiej”.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców