Aktualności
Najbliższe wydarzenia organizowane przez bibliotekę. Zobacz rozkład jazdy
2018-03-15

Spotkania z Ireneuszem Wagnerem i Waldemarem Golanko oraz konkurs recytatorski poświęcony m.in. setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – to najnowsze propozycje bialskich bibliotek dla mieszkańców Białej Podlaskiej.

Miejska Biblioteka Publiczna i Barwna Multimedialna Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży zapraszają na spotkanie z okazji Światowego Dnia Poezji. Gościem będzie Ireneusz Wagner, poeta, pisarz, prezes Klubu Literackiego „Maksyma”. Opowie o stanie poezji lokalnej i ogólnopolskiej. Po prelekcji rozpocznie się projekcja filmu w reż. Jima Jarmuscha o poecie z miasta Paterson. Będzie też możliwość przeczytania swojego ulubionego wiersza. Miejsce: Czytelnia Biblioteki Barwnej, Warszawska 12c. Start o godzinie 17. Wstęp wolny.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie „Poezja z Waldemarem Golanko”, które odbędzie się 21 marca (środa) o godzinie 18.18 w bibliotece przy ulicy Orzechowej 34. Odbędzie się ono z okazji Światowego Dnia Poezji.

Waldemar Golanko – urodzony w Białej Podlaskiej. Absolwent I LO im. J. I. Kraszewskiego oraz AWF. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku a także rekordzistą Polski juniorów w skoku w dal.

W roku 1978 zdobył złoty medal w Turcji. Rok później zdobył w Bydgoszczy brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w skoku w dal. Jako reprezentant klubu AZS Biała Podlaska czterokrotnie zdobył medale mistrzostw Polski w trójskoku: dwa srebrne (Bydgoszcz 1983, Lublin 1984) oraz dwa brązowe (Bydgoszcz 1985, Grudziądz 1986) Był również dwukrotnym halowym mistrzem Polski w trójskoku (Zabrze 1985, Zabrze 1986).W roku 1985 zdobył złoty medal podczas międzynarodowych halowych mistrzostw Danii. Od 34 lat rekordzista Polski osiemnastolatków w skoku w dal z wynikiem 8.01 cm.

Niestety przez kontuzję musiał zakończyć karierę sportową i postanowił zając się pisaniem. Literackim debiutem autora była powieść „Wygrać to nie wszystko. W oparach absurdu” z 2013 roku a kolejnym był tomik poezji „W cieniu kobiety” z 2015 roku. W 2017 roku ukazała się jego druga powieść „Catharsis”, poruszająca trudny problem, jakim jest choroba i śmierć bliskiej osoby. Podczas spotkania będzie można zakupić książki i zdobyć autograf autora. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu do wzięcia udziału w II edycji konkursu recytatorskiego: Polska Niepodległa. Konkurs odbędzie się 22 marca o godzinie 1100 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zaakcentowany zostanie równocześnie Światowy Dzień Poezji i 100. rocznica odzyskania niepodległości. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 19 marca. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne narody. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H
2020-08-04

UWAGA! W związku z przebudową II odcinka ul. Warszawskiej w dniach 4-7 sierpnia zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii A i H. Linia A

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.