Aktualności
Już są! Bialski MZK będzie woził mieszkańców nowymi autobusami (WIDEO)
2018-01-03

Zakupione za blisko 2 mln zł pojazdy Scania Citywide LF od dziś zasilają tabor bialskiego MZK. Oprócz wyposażenia znanego z Solbusów: niskiej podłogi, platformy dla wózków inwalidzkich, monitorów informacyjnych i zapowiedzi głosowych, autobusy będą posiadały gniazda USB, np. do ładowania smartfonów.

Na oficjalnej prezentacji pojawili się m.in. Andrzej Jaworski, dyrektor handlowy firmy Scania, a także prezez MZK Bogdan Kozioł, który opowiedział również o najważniejszych tegorocznych inwestycjach spółki.

- Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich bialczan, którzy potrzebują korzystania z komunikacji miejskiej ale również dla naszych kierowców, którzy będą mogli dysponować nowym, świetnie przygotowanym sprzętem o najwyższych standardach ekologicznych - mówił z zadowoleniem prezydent Dariusz Stefaniuk.

Bialskiemu przewoźnikowi bardzo zależało, aby nowy tabor został dostarczony jeszcze w tym roku. Będzie on obsługiwał linię I, na której aktualnie jeździ prywatny przewoźnik. Przedsiębiorstwa nie byłoby stać na zakup nowych aut, gdyby nie likwidacja ZKM, który niepotrzebne pośredniczył w organizacji transportu i generował potężne koszty.

– Pasażerowie komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej będą przewożeni pojazdami jednego z najbardziej doświadczonych producentów autobusów w Europie. Silniki w nowych pojazdach spełniają normę czystości spalin EURO 6. To pierwsze autobusy w bialskiej flocie z tak nowoczesnym zespołem napędowym – z zadowoleniem podkreśla prezes MZK Bogdan Kozioł.Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.