Aktualności
Pierwsza inwestycja i pierwsze miejsca pracy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białej Podlaskiej (WIDEO)
2018-01-03

Bialska firma EDWOOD Sp. z o.o. - producent z branży przetwórstwa drewna, zbuduje nowy zakład na terenach podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap inwestycji ruszy wiosną tego roku. Bialski przedsiębiorca uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz wygrał przetarg na trzy działki o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Spółka zamierza uruchomić nowy zakład produkcji półfabrykatów oraz komponentów meblowych wykonanych z drewna litego. Zakład będzie wyposażony w najnowocześniejsze, innowacyjne maszyny i urządzenia, co zwiększy wydajność i konkurencyjność produkcji.

Firma EDWOOD od lat specjalizuje się w przetwórstwie drewna liściastego, głównie dębowego. Obecnie jest wiodącym europejskim producentem szeroko pojętych klejonek z drewna litego – blatów kuchennych, stopnic schodowych, blatów meblowych etc. Produkty firmy są eksportowane do 25 krajów.Uzyskanie zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej trwało kilka miesięcy, włączając w to wszystkie procedury administracyjne, jak również opracowanie dokumentacji aplikacyjnej i biznesplanu. W pomyślnym przejściu procedury pomagali pracownicy Urzędu Miasta oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Bardzo pozytywnie oceniam poziom obsługi w Urzędzie Miasta Biała Podlaska oraz w sopockim biurze Strefy. To bardzo ważne, że mogliśmy liczyć na merytoryczne wsparcie, świetnie przygotowanych do swojej pracy specjalistów. Dzięki temu wszystko przebiegło sprawnie – mówi Daniel Tomaszuk, właściciel firmy.

Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białej Podlaskiej obejmuje obecnie 94,06 ha terenów położonych na terenie byłego lotniska wojskowego w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej E 20 oraz europejskiej trasy drogowej E- 30. Firmy, które tu zainwestują, mogą liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego – nawet do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników.

- Bardzo intensywnie pracujemy nad ściąganiem inwestorów do Białej Podlaskiej. Milowym krokiem było utworzenie Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie lotniska, ponieważ znacznie zwiększyło zainteresowanie naszym miastem. Tylko w ciągu jednego, minionego roku, zorganizowaliśmy kilkadziesiąt spotkań, prezentacji i telekonferencji z inwestorami zagranicznymi i krajowymi. Te rozmowy cały czas trwają i są na bardzo zaawansowanym etapie. Mamy już plany na zagospodarowanie całej Strefy oraz lotniska. Już niebawem będziemy ogłaszać kolejne przetargi a inwestorzy będą podejmować ostateczne decyzje – mówi z przekonaniem z-ca Prezydenta Miasta Adam Chodziński.

- Cieszę się, że pierwszym inwestorem w naszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej będzie lokalna firma. Zabiegaliśmy o utworzenie Strefy nie tylko po to, żeby przyciągnąć do Białej Podlaskiej inwestorów z zewnątrz. Równie ważne jest wsparcie i poszerzenie działalności naszych lokalnych firm, które dzięki ulgom podatkowym będą rozwijały produkcję w naszym mieście. Wspólnie tworzymy rynek pracy dla naszych mieszkańców – dodaje Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.