Aktualności
Dariusz Stefaniuk mówi o rozwoju Białej Podlaskiej na łamach międzynarodowego magazynu finansowego
2017-12-13

- Miasto ma wielki potencjał, zarówno turystyczny, jak i produkcyjny. Dzięki powstałej niedawno strefie ekonomicznej dajemy szansę atrakcyjnych warunków do prowadzenia wielu biznesów – mówi w rozmowie dla fDi Magazine, jednego z wydawnictw Financial Times, prezydent Dariusz Stefaniuk. Wywiad to pokłosie wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W fDi Magazine przeczytamy m.in. o historii i położeniu Białej Podlaskiej. Bialski prezydent udzielił także informacji na temat perspektyw rozwoju miasta, wynikających przede wszystkim z faktu stworzenia podstrefy ekonomicznej.

Biała Podlaska to małe miasto które jest atrakcyjne dla firm szukających szans w Polsce. Czy waszym priorytetem jest próba przyciągnięcia zagranicznych inwestycji, a jeśli tak, jak chcecie przyciągnąć uwagę inwestorów?

Miasto ma wielki potencjał, zarówno turystyczny, jak i produkcyjny. Dzięki powstałej niedawno strefie ekonomicznej dajemy szansę atrakcyjnych warunków do prowadzenia wielu biznesów. Dodatkowo położenie na atrakcyjnym, handlowym szlaku, blisko wschodniej granicy Unii Europejskiej, pozwala uczynić z Białej Podlaskiej prawdziwą gospodarczą potęgę.

Biała Podlaska jest położona przy drodze krajowej nr 2 (która jest częścią drogi międzynarodowej E30), dwóch drogach regionalnych (DW811 oraz DW812) i krajowej linii kolejowej.

Szansę na naszą konkurencyjność widzę w dobrej lokalizacji i atrakcyjnej ofercie w postaci strefy ekonomicznej. Będzie ona stwarzała dodatkowe możliwości firmom w postaci np. niższych podatków. Biała Podlaska jest też miastem z piękną i barwną blisko 500-letnią tradycją, co również może okazać się znaczące dla zagranicznych firm.

Jak wiele innych polskich miast, Biała Podlaska doświadczyła problemu tzw. drenażu mózgów, związanego z odpływem młodych ludzi do stolicy Warszawy oraz zachodniej Europy.

Jest to problem nie tylko naszego regionu ale również całego kraju. Jednak często powtarzam, że chcemy stworzyć takie warunki do życia naszym mieszkańcom aby mogli wykształcić się w dużym mieście i wrócić do Białej Podlaskiej, znajdując tutaj dobrą i dobrze płatną pracę. Zaczęliśmy od realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus, który zapewni młodym rodzinom własny dom w bardzo dobrej lokalizacji. Ruszyliśmy z realizacją tego przedsięwzięcia jako pierwsi w kraju. Widzimy naszą szansę w branży logistycznej oraz drzewnej. Dzięki strefie ekonomicznej możemy wykorzystać możliwość sprowadzenia międzynarodowych firm do Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2
2022-01-17

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki  i S. Wigury w Białej Podlaskiej, przy dużym zaangażowaniu Gminy Miejskiej Biała Podlaska od września ub.r. realizuje projekt p.n. „Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2”, w którym objęci wsparciem są zarówno uczniowie szkoły, jak i pracujący tam nauczyciele.

Postępowanie o przyznanie dodatku osłonowego
2022-01-05

Na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Biała Podlaska Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie prowadził postępowanie w imieniu Gminy Miejskiej Biała Podlaska miasta na prawach powiatu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
2021-12-31

Miasto Biała Podlaska otrzymało 24 000 zł w formie dotacji na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25. Jednocześnie do otrzymanej dotacji organ prowadzący placówki przedszkolne zapewnił wkład własny w wysokości 6 000 zł. Wsparcie w ramach Priorytetu 3 ww. programu zostało udzielone 7 przedszkolom oraz 2 oddziałom przedszkolnym funkcjonującym przy szkołach podstawowych.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-12-30

Małżonkowie – mieszkańcy miasta i gminy Biała Podlaska – obchodzący w 2022 r. jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (zawierali związek małżeński w 1972 r.), zainteresowani otrzymaniem od Prezydenta RP Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, proszeni są o zgłaszanie się do bialskiego USC (ul. Janowska 27, I piętro, tel. 83 341-64-12, -13, -09). Termin zgłoszeń mija 31 stycznia 2022 r.

Owocny rok tancerzy Dance Academy Studio
2021-12-28

To był trudny ale owocny rok artystyczny dla tancerzy Dance Academy Studio. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej w kraju tancerzom udało się zrealizować wiele wydarzenia artystycznych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.