Aktualności
Bialczanie powrócili na fotel lidera. Pewne zwycięstwo akademików w Legnicy
2017-11-19

Szczęśliwy okazał się wyjazd piłkarzy ręcznych do Legnicy. Bialczanie przywieźli komplet punktów. Zgodnie z założeniami narzucili swój rytm grania, doprowadzając w 27. minucie pierwszej połowy do wyniku 11:17 na swoją korzyść. Nieco słabsza końcówka spowodowała, że do szatni akademicy schodzili z trzybramkową przewagą. Nasi szczypiorniści wrócili na fotel lidera.

Druga połowa pomimo nieco mniej skutecznej gry pokazała pełne kontrolowanie wyniku. W tym okresie bardzo dobra gra przeplatana była błędami, a w ważnych momentach dostępu do bramki bronił Damian Chmurski, nie pozwalając gospodarzom myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu.

Podobnie jak w pierwszej połowie „azetesiacy” w końcówce pozwolili z wyniku 20:27 w 49. minucie zbliżyć się na zakończenie spotkania do 3 bramek przewagi, kończąc spotkanie 28:31 na swoją korzyść. Wygrana w tym meczu w pełni zasłużona i pomimo bardzo ambitnej gry młodych zawodników z Legnicy nie zagrożona przez całe spotkanie.

– Zrobiliśmy to, do czego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Popełnialiśmy błędy, ale rozegraliśmy dobre spotkanie. Utrzymaliśmy swoje tempo i swój styl gry i zdobyliśmy trzy punkty, to cieszy – podkreśla szkoleniowiec akademików Dmitrij Tichon. Wtóruje my rozgrywający Denis Wołyncew. – W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze: spokojnie i skutecznie w ataku i zadziornie w obronie. Nie spieszyliśmy się w grze, kontrolowaliśmy przebieg spotkania, grając spokojnie i rozważnie.

Bramki dla AZS zdobywali: Urbaniak 2, Warmijak 2, Nowicki, Wołyncew 6, Stefaniec 1, Małecki 3, Kruczkow 5, Bekisz 5, Banaś 6, Kandora 1.

Pozostałe artykuły

9.edycja Dnia Technika w ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej
2024-10-23

W ZSZ Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej trwa 9.edycja Dnia Technika.

Międzynarodowe Święto Roweru
2024-10-23

Już jutro zapraszamy na rajd rowerowy w ramach Międzynarodowego Święta Roweru!

Zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym
2024-10-23

Serdecznie zapraszamy wystawców do zgłaszania udziału w corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Białej Podlaskiej, który odbędzie się dnia 21 grudnia br. (sobota) na placu Wolności.

Budujemy nowy żłobek
2024-10-23

To kolejne 75 nowych miejsc opieki w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029 - edycja 1 w Żłobku Miejskim, ul. Kazimierza Jagiellończyka 17, 21-500 Biała Podlaska”. Dofinansowanie...

Spotkanie autorskie z prezesem Bialskiego Klubu Literackiego "Maksyma" Maciejem Szupilukiem