Aktualności
Brąz na Mistrzostwach Polski. Pasjonująca walka zawodnika bialskiego klubu
2017-10-30

W Białkach koło Siedlec rozegrano Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Życiowy sukces odniósł zawodnik AZS AWF Biała Podlaska Jakub Stafijowski, który w grupie 22 zawodników rywalizujących w kategorii wagowej do 77 kg, zajął 3. miejsce. Stoczył on przepiękna walkę z zawodnikiem reprezentującym Burze Burzenin.

Aby zdobyć medal Jakub poprawił rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie sztangi (81+105). Drugi z reprezentantów akademickiego klubu 14-letni Mateusz Naworski zaliczył debiut na imprezie tej rangi. Zaliczył wszystkie podejścia, co jest bardzo dobrym prognostykiem na kolejne lata kariery sportowej.

Medal Stafijowskiego jest kolejnym osiągnięciem na arenie krajowej sztangistów AZS AWF. W czerwcu Dominika Wojciechowska zdobyła brązowy medal w trakcie Mistrzostw Polski do lat 23, natomiast w lipcu Dominika Sacharuk została Mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Trenerami zawodników sekcji podnoszenia ciężarów są Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka pracownicyFAWF w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Ulica Sarnia w budowie
2024-07-18

Trwa budowa ulicy Sarniej. Wykonawcą jest firma Tre-Drom z Białej Podlaskiej. Ulica powstaje w ramach konsekwentnie realizowanego Planu Budowy Dróg.

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-18

W tym tygodniu przed publicznością wystąpi zespół Rollercoaster.

Akcja "Lato w mieście"
2024-07-18

Akcja "Lato w mieście" już od pierwszych dni wakacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Konkurs z okazji 115. rocznicy urodzin Bazylego Albiczuka
2024-07-17

18 lipca 1909 r. urodził się Bazyli Albiczuk, polski malarz, prymitywista.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas
2024-07-15

W miniony weekend zakończyły się kolejne zawody w speedcubingu - dyscyplinie, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.