Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Zakład Gospodarki Lokalowej Spółka z o.o. zapraszają na Bialskie Święto Chleba
22 września bialski Zespół Szkół Zawodowych nr 2 świętował dzień swoich patronów: Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, połączony ze ślubowaniem uczniów pierwszych klas. Uroczystość była zarazem doskonałą okazją do podsumowania wakacyjnego okresu przygotowań do nauki.
W okresie wakacji 60 uczniów i 10 nauczycieli odbyło staże i praktyki zawodowe w bialskich firmach, w ramach realizacji programu „Fachowcy z Brzeskiej”. Dzięki niemu uda się także pozyskać nowoczesny sprzęt, który na stałe pozostanie w szkole. Wartość dofinansowania projektu to ponad 3 mln zł.
Spotkanie było także okazją do podziękowania bialskim firmom, które zgodziły się współpracować przy realizacji projektu. Przedstawiciele instytucji otrzymali pamiątkowe grawertony.
Z okazji wspomnienia o patronach do wybitnych postaci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury nawiązywał zarówno dyrektor szkoły Ryszard Dołęga, jak również zastępca prezydenta Michał Litwiniuk, cytując list przygotowany specjalnie na tę okazję przez prezydenta Dariusza Stefaniuka.
- Szkolni patroni to osoby do naśladowania, edukacyjne wzory, ideały myślicieli i odkrywców. Niech postaci dwóch wybitnych Polaków będą najlepszym przykładem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli – wyjaśniał w liście bialski włodarz, życząc jednocześnie wszystkim udanego roku szkolnego.
Nieodłącznym elementem święta patronów szkoły jest ślubowanie uczniów klas pierwszych. Złożyli je reprezentanci poszczególnych klas z najlepszymi wynikami w nauce.
Uroczystość uświetniła także część artystyczna w wykonaniu uczniów pod kierunkiem nauczycielek: Bożeny Mielniczuk, Ewy Dołęzkiej, Anny Kozłowskiej i Grażyny Zawadzkiej.
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej oraz w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Zdrowia Seniora
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne podziękowania wszystkim Pracownikom Oświaty – Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom administracyjnym i obsługi – za codzienny trud,...