Aktualności
To już pewne, ministerstwo potwierdza: do 2023 roku powstanie autostrada do Białej Podlaskiej!
2017-07-19

12 lipca Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zmieniony dokument dodaje do inwestycji na najbliższe lata m.in. autostradę od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej.

To znakomita informacja dla mieszkańców naszego miasta. Początkowo mówiło się o tym, że droga zostanie wybudowana tylko do Międzyrzeca Podlaskiego, jednak dzięki zabiegom naszych parlamentarzystów, a w szczególności senatora Grzegorza Biereckiego, udało się zwrócić uwagę ministerstwa na nasze problemy – mówi z zadowoleniem Dariusz Stefaniuk.

POLECAMY TAKŻE: przeczytaj na money.pl

Bialski prezydent podkreśla jednocześnie, że decyzja to efekt udanej współpracy samorządu z rządem, w którą wpisują się również powstanie podstrefy ekonomicznej i projekt Mieszkanie+. Istotne były także wizyty podczas odsłonięcia pomnika czy inauguracji programu Mieszkanie+, które stały się okazją do ważnych rozmów o przyszłości miasta.

- Bardzo pomogły moje rozmowy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który trzy razy gościł w naszym mieście, dwie wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz przyjazd ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka – dodaje Stefaniuk. Jak dodaje włodarz miasta, odsłonięcie nazwy ronda, pomnika czy inauguracja programu Mieszkanie+ to nie tylko okazja do świętowania, to także czas na rozmowy o przyszłości naszego miasta z najważniejszymi osobami w państwie.

O dodatkowych funduszach minister wspominał już kilka tygodni temu. Teraz jego zapowiedzi potwierdziła uchwała Rady Ministrów. Finansowanie autostrady będzie pochodziło z dodatkowego limitu w Programie Budowy Dróg i Autostrad.

- Zwiększony limit pozwala na realizację nowych, nieujętych w dotychczasowym limicie odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce wschodniej - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

POLECAMY TAKŻE: szczegóły na stronie ministerstwa

Limit finansowy w Programie Budowy Dróg i Autostrad podniesiono znacznie ze 107 mld zł do 135 mld zł. Większość dodatkowych funduszy zostanie przekazana na budowę Via Carpatia, leżącego w większość w ciągu drogi S19. Reszta, ok 7 mld zł, może być wykorzystana m.in. na budowę bialskiej autostrady.

Autostrada A2 docelowo będzie miała długość 651 km i połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską. W 2012 roku połączyła Warszawę z siecią europejskich autostrad. Na budowę czekają odcinki na wschód od stolicy, gdzie funkcjonuje tylko autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego.Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.