Aktualności
To już pewne, ministerstwo potwierdza: do 2023 roku powstanie autostrada do Białej Podlaskiej!
2017-07-19

12 lipca Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zmieniony dokument dodaje do inwestycji na najbliższe lata m.in. autostradę od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej.

To znakomita informacja dla mieszkańców naszego miasta. Początkowo mówiło się o tym, że droga zostanie wybudowana tylko do Międzyrzeca Podlaskiego, jednak dzięki zabiegom naszych parlamentarzystów, a w szczególności senatora Grzegorza Biereckiego, udało się zwrócić uwagę ministerstwa na nasze problemy – mówi z zadowoleniem Dariusz Stefaniuk.

POLECAMY TAKŻE: przeczytaj na money.pl

Bialski prezydent podkreśla jednocześnie, że decyzja to efekt udanej współpracy samorządu z rządem, w którą wpisują się również powstanie podstrefy ekonomicznej i projekt Mieszkanie+. Istotne były także wizyty podczas odsłonięcia pomnika czy inauguracji programu Mieszkanie+, które stały się okazją do ważnych rozmów o przyszłości miasta.

- Bardzo pomogły moje rozmowy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który trzy razy gościł w naszym mieście, dwie wizyty wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz przyjazd ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka – dodaje Stefaniuk. Jak dodaje włodarz miasta, odsłonięcie nazwy ronda, pomnika czy inauguracja programu Mieszkanie+ to nie tylko okazja do świętowania, to także czas na rozmowy o przyszłości naszego miasta z najważniejszymi osobami w państwie.

O dodatkowych funduszach minister wspominał już kilka tygodni temu. Teraz jego zapowiedzi potwierdziła uchwała Rady Ministrów. Finansowanie autostrady będzie pochodziło z dodatkowego limitu w Programie Budowy Dróg i Autostrad.

- Zwiększony limit pozwala na realizację nowych, nieujętych w dotychczasowym limicie odcinków dróg ekspresowych i autostrad, szczególnie w Polsce wschodniej - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

POLECAMY TAKŻE: szczegóły na stronie ministerstwa

Limit finansowy w Programie Budowy Dróg i Autostrad podniesiono znacznie ze 107 mld zł do 135 mld zł. Większość dodatkowych funduszy zostanie przekazana na budowę Via Carpatia, leżącego w większość w ciągu drogi S19. Reszta, ok 7 mld zł, może być wykorzystana m.in. na budowę bialskiej autostrady.

Autostrada A2 docelowo będzie miała długość 651 km i połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską. W 2012 roku połączyła Warszawę z siecią europejskich autostrad. Na budowę czekają odcinki na wschód od stolicy, gdzie funkcjonuje tylko autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego.Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców