uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Od 16 do 18 czerwca w Warszawie rozegrały się letnie mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. 4-osobowa reprezentacja Białej Podlaskiej wywalczyła łącznie 15 medali, w tym aż 9 złotych i jeden rekord kraju. W czempionacie Polski startowali zawodnicy i zawodniczki z 108 klubów z Polski oraz z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji, Anglii, Estonii i Białorusi.
Masters Team Biała Podlaska w składzie: Renata Kasprowicz, Iga Olszanowska, Michał i Robert Jagiełło wywalczył 9 medali złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. Multimedalistką okazała się Olszanowska, która oprócz 8 medali, może się pochwalić nowym rekordem Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym.
Oprócz rekordu bialczanka była bezkonkurencyjna na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 400 m zmiennym. Zdobyła także 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym i klasycznym oraz 100 m motylkowym. Zmieściła się także na podium 100 m stylem dowolnym i 200 m zmiennym.
Grad medali przywiozła również Renata Kasprowicz, bezkonkurencyjna na dystansie 50 m stylem dowolnym, 50,100 oraz 200 m stylem klasycznym oraz 50 m motylkowym.
Najmłodszy z zawodników Michał Jagiełło zdobył dwa medale (złoty i srebrny): 1. miejsce na podium na dystansie 50 m dowolnym i 2. na dystansie 100 m dowolnym.
W ogólnej klasyfikacji klubowej bialska drużyna usytuowała się na 14 miejscu i poprawiła się od zimowych mistrzostw Polski o 14 miejsc. Trenerem zawodników ćwiczących na co dzień na obiektach bialskiej AWF jest Wilhelm Gromisz.
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





