Aktualności
Bieg Pokoju dotarł do Białej Podlaskiej. Mieszkańcy przyłączyli się do szczytnej inicjatywy!
2017-07-03

Zapoczątkowany w Portugali Peace Run, miał swój przystanek w Białej Podlaskiej. Uczestnicy z różnych części Europy przybiegli do miasta od strony ul. Lubelskiej. Następnie wraz z mieszkańcami udali się na Plac Wolności a potem w kierunku ronda w Sidorkach.

Peace Run jest organizowany od 1987 roku, znany również pod nazwą World Harmony Run. Jest to światowa sztafeta, promująca harmonię i pokój, w której uczestnicy przekazują sobie płonącą pochodnię. Tylko w Europie trasa biegu liczy 25 tys. kilometrów.

Trasa wiodąca z Portugalii do Białorusi przecięła Białą Podlaską w sobotę 1 lipca. Każdy bialczanin mógł dołączyć do inicjatywy na rondzie przy ul. Lubelskiej. Tam w towarzystwie Kubu Biegacza Biała Biega pokonano blisko 2-kilometrowy dystans do Placu Wolności z symbolicznym, płonącym zniczem.

Nie obyło się bez pamiątkowych prezentów dla biegaczy, którzy udali się następnie w kierunku naszych wschodnich sąsiadów. W zamian uczestnicy Peace Run odśpiewali hymn charytatywnej sztafety.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.