Aktualności
Bialski klub ma dwóch mistrzów Polski w taekwon-do!
2017-05-29

Mistrz Polski Karol Biskupski i mistrz Polski Michał Mil - to finał zmagań zawodników klubu MKS ŻAK Biała Podlaska na mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do, które odbyły się od 19 do 21 maja w Głubczycach.

Karol Biskupski to brązowy medalista mistrzostw Polski w walkach. Po rozważnej i mądrej walce oraz dobrym przygotowaniu motorycznym, wygrał pięć kolejnych pojedynków, sięgając po tytuł mistrza kraju w walkach do 58kg. Zawodnik ma szansę być w przyszłym sezonie powołanym do kadry Polski.

Jego kolega z klubu Michał Mil popisał się perfekcyjnym przygotowaniem technicznym, zdobywając złoty medal w kategorii układów stopni kup. Konkurencja jest niezwykle trudna technicznie dla zawodnika oraz do oceny sędziów. Michał startował także w walkach do 64 kg, z których dwie wygrał i dwie przegrał, ostatecznie zajmując 6. miejsce.

MKS ŻAK w klasyfikacji medalowej zajął 2. miejsce i zdobył 22 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego. Zawodników przygotowali trenerzy Zbigniew Bujak i Zbigniew Kapela.

Pozostałe artykuły

I Bialskie Spotkania Genealogiczne
2024-05-27

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Genealogicznym „W poszukiwaniu korzeni" zapraszają na I Bialskie Spotkania Genealogiczne, które odbędą się 28 maja 2024 r. w Parku Radziwiłłowskim w godz. 12:00-18:00.

Dr Stanisław Romanowski otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny
2024-05-27

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, autor publikacji „Prawosławny Dekanat Bialski w latach 1918-1939" otrzymał Order św. Równej Apostołom Marii Magdaleny z rąk Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla, Prawosławnego Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego.

Dzień Matki
2024-05-26

Dziś najlepsze życzenia składamy wszystkim mamom.

Podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”
2024-05-25

Za nami podsumowanie XXIV Przedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Puchatek”.

150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej
2024-05-25

Uroczystość związana ze 150-leciem Bialskiej Straży Pożarnej zgromadziła na pl. Wolności wielu gości i delegacji.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.