Aktualności
Fundusze unijne czekają na przedsiębiorców w ramach pakietu dla średnich miast
2017-05-11
Od czerwca do lipca przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski na dofinansowanie innowacyjnych pomysłów w ramach programu Polska Wschodnia. To efekt działań przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju w ramach pakietu dla średnich miast, na którym skorzystają nie tylko samorządy ale również prywatne firmy.

Przedsiębiorcy mają szansę otrzymać wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów. W ramach projektu beneficjent będzie mógł współfinansować poszczególne etapy procesu inwestycyjnego mającego na celu wdrożenie innowacyjnego produktu.

- Szczególną formą wsparcia w ramach naboru będzie wydzielona alokacja w wysokości 60 mln zł na projekty firm z sektora MŚP, realizowane na terytorium miast średnich, tracących funkcje społeczno-gospodarcze w makroregionie Polski Wschodniej - zaznaczył wiceminister Adam Hamryszczak.

POLECAMY TAKŻE: zobacz ogłoszenie o naborze wniosków

Od listopada będzie można także składać wnioski w ramach programu Inteligentny rozwój, w ramach którego przekazano 400 mln zł na projekty dotyczące wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do uruchomienia nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług.

POLECAMY TAKŻE: więcej o programie Iteligentny rozwój

Pakiet dla średnich miast jest realizacją jednego z punktów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Szczególnego wsparcia potrzebują 122 ośrodki miejskie, zidentyfikowane podczas analizy Polskiej Akademii Nauk, które w największym stopniu tracą funkcje społeczno-gospodarcze. Na krótkiej liście specjalnej pomocy społeczno-gospodarczej znalazła się m.in. Biała Podlaska.

POLECAMY TAKŻE: artykuł na temat Pakietu dla miast średnich
Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców