Aktualności

Startuje 2. edycja budżetu obywatelskiego. Twój pomysł może zmienić miasto!
2017-04-12

Już od 18 kwietnia będzie można składać propozycje w drugiej odsłonie budżetu obywatelskiego. Wzorem ubiegłego roku dla mieszkańców przeznaczono 1 mln zł miejskiego budżetu. W ubiegłym roku mieszkańcy zadecydowali o budowie 3 placów zabaw, terenu rekreacyjnego, boiska i parkingu oraz remoncie dwóch chodników. Na co przeznaczymy budżet w tym roku?

Pierwszy etap do składanie propozycji. Potrwa do 19 maja. Następnie pomysły zostaną zweryfikowane, a spośród tych poprawnie sporządzonych mieszkańcy wybiorą najlepsze. Głosowanie ruszy 28 sierpnia i potrwa do 14 września.

Propozycje składamy na specjalnym formularzu, który dostarczamy w formie pisemnej do Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Łaziennej 3. Pomysł musi być poparty przez 30 mieszkańców a w przypadku gdy realizacja propozycji zaplanowana jest na obszarze placówki oświatowej lub terenu jednostki organizacyjnej podległej miastu, dyrektor lub zarządca musi wyrazić zgodę na realizację propozycji.

POBIERZ FORMULARZ PROPOZYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2017

Warto przypomnieć kilka najważniejszych zasad pomysłów do budżetu obywatelskiego: inwestycja musi być zrealizowana w 2018 roku na terenach będących własnością miasta. Ponadto decydujące jest zmieszczenie się w określonej kwocie, wyznaczonej w zależności od konkretnego obszaru i poparcie 30 mieszkańców.

Wszelkich informacji na temat 2. edycji budżetu obywatelskiego można szukać na stronie internetowej bo.bialapodlaska.pl oraz w Bialskim Centrum Przedsiębiorczości i Aktywności Obywatelskiej przy ul. Łaziennej 3.

Pozostałe artykuły

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej ogłaszają 41. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J.I. Kraszewskiego

We wtorek, 1 lipca, w amfiteatrze miejskim otwarty został cykl spotkań Kina Letniego. Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają wszystkich miłośników kina na plenerowe seanse, które odbywać się będą w każdy poniedziałek i wtorek lipca

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)

W najbliższych dniach nastąpi wdrożenie usługi ePłatności w aplikacji mObywatel oraz na portalu mobywatel.gov.pl dla Urzędu Miasta Biała Podlaska.

W sobotę 28  czerwca w Parku Radziwiłłowskim odbyło się zachwycające widowisko  „Noc Świętojańska” Teatru Słowa. Spektakl cudownie oddał czar tego czasu, gdy kwiat paproci...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.