uż w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się wyjątkowy piknik edukacyjny organizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy. Wydarzenie to jest częścią Akademii...
Zdrowo i ekologicznie. Bialscy strażnicy patrolują miasto na rowerach (WIDEO)
2017-04-03
Od kwietnia na ulicach miasta zauważymy dwuosobowe, rowerowe patrole straży miejskiej. Patrol pojawi się szczególnie w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wykroczeń. Rower stworzy więcej możliwości ale przyczyni się również do promocji myślenia proekologicznego i prozdrowotnego.
- Niewątpliwą zaletą jednośladu jest zwiększenie mobilności patroli. Dzięki dwukołowcom strażnicy mogą dotrzeć tam, gdzie trudno jest dojechać radiowozem. W niektórych przypadkach skraca to również czas dotarcia na miejsce zdarzenia. Patrol rowerowy jest szybszy niż pieszy i bardziej dyspozycyjny, niż patrol zmotoryzowany – wyjaśnia Artur Kozioł, komendant bialskiej straży.
Rower ma także zmniejszać dystans komunikacyjny, poprzez stworzenie warunków bardziej bezpośredniego kontaktu. Pojawią się także korzyści ekologiczne i prozdrowotne, bo strażnicy na rowerach to przykład zdrowego trybu życia i zachęty do aktywności fizycznej.
- Niewątpliwą zaletą jednośladu jest zwiększenie mobilności patroli. Dzięki dwukołowcom strażnicy mogą dotrzeć tam, gdzie trudno jest dojechać radiowozem. W niektórych przypadkach skraca to również czas dotarcia na miejsce zdarzenia. Patrol rowerowy jest szybszy niż pieszy i bardziej dyspozycyjny, niż patrol zmotoryzowany – wyjaśnia Artur Kozioł, komendant bialskiej straży.
Rower ma także zmniejszać dystans komunikacyjny, poprzez stworzenie warunków bardziej bezpośredniego kontaktu. Pojawią się także korzyści ekologiczne i prozdrowotne, bo strażnicy na rowerach to przykład zdrowego trybu życia i zachęty do aktywności fizycznej.
Pozostałe artykuły
Stowarzyszenie Koło Bialczan zorganizowało walne zgromadzenie członków, podczas którego dokonano wyboru zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa organizacji nadal będzie sprawować...
Młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury (BCK24), zanotowały kolejną serię spektakularnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Lilianna i Zuzanna Rudzkie, tworzące pod okiem instruktorki Lilli Wielgan-Michaluk, szturmem zdobywają uznanie w świecie filmu niezależnego i animacji. Ich najnowsze dzieło – film animowany „W krainie Marii Prymaczenko”





