Aktualności
Krucza oficjalnie z dofinansowaniem. Miasto otrzyma ponad 1 mln zł na kontynuację inwestycji
2017-03-16
Ponad 60 mln zł z budżetu państwa otrzymają w 2017 roku jednostki samorządu terytorialnego z woj. lubelskiego na dofinansowanie zadań związanych z budową i modernizacją dróg lokalnych. W tym gronie znalazła się również Biała Podlaska, która pozyskała środki na kontynuację budowy ul. Kruczej. Uroczyste wręczenie umów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 projekt budowy ul. Kruczej znalazł się wśród najwyżej ocenionych. Inwestycja zostanie zrealizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Miasto otrzymało na ten cel 1 229 776,99 zł.

W ramach inwestycji powstanie 613 m drogi wraz z kanalizacją deszczową, zjazdami na posesje oraz zagospodarowaniem pobocza. Ponadto zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa, chodnik a także dwa przystanki komunikacji miejskiej. Wartość całej inwestycji przewidziano na blisko 2,5 mln zł.

Harmonogram prac zakłada oddanie drogi do użytku już w październiku tego roku. Projekt stanowi kontynuację budowy istniejącego odcinka ul. Kruczej od ul. Podleśnej do ul. Wyzwolenia, zrealizowanej w 2016 roku.

Do konkursu ogłoszonego przez Urząd Wojewódzki w Lublinie trafiły 133 wnioski przygotowane przez samorządy. Dofinansowano 55 najlepiej przygotowanych i najwyżej ocenionych projektów. To nie pierwsze tak duże dofinansowanie od wojewody lubelskiego dla Białej Podlaskiej. W 2016 roku w ramach tego samego programu przeznaczono 1,5 mln zł na finalizację budowy Al. Armii Krajowej.
Pozostałe artykuły

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Dziś obchodzimy Dzień bez samochodu
2023-09-22

Prezydent Michał Litwiniuk wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Jestem Eko-wybieram rower”

W Dniu Bez Samochodu kręcimy kilometry w ramach Tygodnia Mobilności
2023-09-22

Drodzy mistrzowie! Dla wszystkich użytkowników aplikacji Aktywne Miasta mamy niespodziankę.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców