Aktualności
Krucza oficjalnie z dofinansowaniem. Miasto otrzyma ponad 1 mln zł na kontynuację inwestycji
2017-03-16
Ponad 60 mln zł z budżetu państwa otrzymają w 2017 roku jednostki samorządu terytorialnego z woj. lubelskiego na dofinansowanie zadań związanych z budową i modernizacją dróg lokalnych. W tym gronie znalazła się również Biała Podlaska, która pozyskała środki na kontynuację budowy ul. Kruczej. Uroczyste wręczenie umów odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019 projekt budowy ul. Kruczej znalazł się wśród najwyżej ocenionych. Inwestycja zostanie zrealizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Miasto otrzymało na ten cel 1 229 776,99 zł.

W ramach inwestycji powstanie 613 m drogi wraz z kanalizacją deszczową, zjazdami na posesje oraz zagospodarowaniem pobocza. Ponadto zostanie wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa, chodnik a także dwa przystanki komunikacji miejskiej. Wartość całej inwestycji przewidziano na blisko 2,5 mln zł.

Harmonogram prac zakłada oddanie drogi do użytku już w październiku tego roku. Projekt stanowi kontynuację budowy istniejącego odcinka ul. Kruczej od ul. Podleśnej do ul. Wyzwolenia, zrealizowanej w 2016 roku.

Do konkursu ogłoszonego przez Urząd Wojewódzki w Lublinie trafiły 133 wnioski przygotowane przez samorządy. Dofinansowano 55 najlepiej przygotowanych i najwyżej ocenionych projektów. To nie pierwsze tak duże dofinansowanie od wojewody lubelskiego dla Białej Podlaskiej. W 2016 roku w ramach tego samego programu przeznaczono 1,5 mln zł na finalizację budowy Al. Armii Krajowej.
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Komunikat - rusza sprzedaż węgla
2022-12-16

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC rozpoczyna we wtorek dystrybucję węgla. Cena za 1 tonę węgla: 1800 zł (brutto).

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.